Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Zimowe ferie już za nami

Strona główna » Aktualności » Zimowe ferie już za nami

Za nami kolejne ferie w Gminnym Ośrodku Kultury we Włodowicach, Świetlicy środowiskowej i Gminnej Bibliotece Publicznej we Włodowicach.
W zajęciach codziennie uczestniczyło od 40 do 60 dzieci, przez całe ferie odwiedziło nas prawie 400 osób. Dzielnie wytrwaliśmy ze sobą, dobrze się bawiąc przez dwa tygodnie. Zaczęliśmy od warsztatów krawieckich, gdzie dzieci z pomocą krawcowej zaprojektowały i wykonały swoje własne poduszeczki. Graliśmy w gry planszowe, tenisa stołowego, piłkarzyki i inne gry i zabawy rozwijające twórczą kreatywność dzieci.
Dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, na których frekwencja była największa. Na pierwszym spotkaniu kulinarnym robiliśmy słodkie galaretki z których tworzyliśmy dzieła sztuki, które następnie zostały skonsumowane. Kolejne zajęcia poświęciliśmy na przygotowanie pizzy, co było wielką niespodzianką dla dzieciaków, które mogły wygniatać ciasto, trzeć ser, a także wykładać składniki na ciasto, po włożeniu pizzy do pieca, przy pomocy prowadzących, zasiedliśmy do skosztowania naszego małego dzieła. Robiliśmy także sałatkę owocowa i jarzynową. Po tych zajęciach dzieci wracały do domu nie tylko zadowolone z zajęć, ale i z pełnymi brzuszkami.
16 styczeń czwartek, był dla nas wyjątkowym dniem:) W Gminnym Ośrodku Kultury we Włodowicach Wójt w asyście dzieci i przy wsparciu rycerzy, hucznie salwą z broni średniowiecznej rozpoczęli cykl wydarzeń jakie przez cały rok będziemy obchodzić w naszej Gminie z okazji 800 - lecia Włodowic. Spotkaliśmy się z prawdziwymi rycerzami, poznając ich stroje, zwyczaje i uczyliśmy się tańców średniowiecznych. Na tym nie zakończyliśmy rycerskiej przygody, ponieważ na kolejnych zajęciach z teatrem Maska z Krakowa podążaliśmy tropem rycerskiej przygody, poznając średniowieczne zabawy i zwyczaje.
Na zajęciach w Gminnej Bibliotece Publicznej we Włodowicach poznawaliśmy smaki biblioteki w książkach kucharskich i poszukiwaliśmy ciekawych bajek jakie znamy i jakie możemy polecić innym dzieciom. Najmłodsi czytelnicy chętnie korzystali z kącika relaksacyjnego jaki mamy w bibliotece.
Nie zabrakło u nas zajęć plastyczno-technicznych. Wykonaliśmy masę pięknych prac używając przy tym wielu ciekawych technik plastycznych. Wykonaliśmy przepiękne laurki na Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Na koniec ferii zagościł u nas teatr Krak- Art z Krakowa, który przedstawił spektakl, pt. „ Lodowa Kraina” . Każde z przeprowadzonych zajęć miało na celu zintegrowanie środowisk wiekowych, ale również urozmaicenie ferii dzieciom z terenu Gminy Włodowice.

tekst,foto GOK W-ce

czytano: 747 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2020-02-12 11:41:09

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna