Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Sołectwo Morsko protestuje …

Strona główna » Aktualności » Sołectwo Morsko protestuje …

W poniedziałek 9 marca, na wniosek Wójta Gminy Włodowice, Sołtys Morska Dagmara Derdoń - Wicepolska  zwołała zebranie wiejskie na którym głównym punktem obrad było podjęcie stanowiska w sprawie budowy szybkich kolej. Jednym z sztandarowych projektów Rządu RP jest budowa Centralnego  Portu Komunikacyjnego w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego. Istotnym elementem jest budowa nowych połączeń kolejowych z tym lotniskiem. Jednym z wariantów jest budowa odcinka kolei, który miałby przebiegać w rejonie Morska. Mieszkańcy po zreferowaniu tego zagadnienia przez wójta wyrazili jednogłośnie zdecydowany sprzeciw pomysłowi lokalizacji linii kolejowej w naszym nieskażonym, atrakcyjnym turystycznie i przyrodniczo regionie. Uczestnicy wysłuchali także odczytanego pisemnego stanowiska wójta gminy, który wyraził także zdecydowaną dezaprobatę  budowie linii kolejowej w rejonie Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Zarówno jednogłośnie przyjętą uchwałę zebrania wiejskiego
w Morsku jak również pisemne stanowisko Wójta zostały przesłane do dyrekcji Centralnego Portu Lotniczego. W zebraniu wzięło udział 40 mieszkańców Morska.

Tekst,foto UG Włodowice

czytano: 1046 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2020-03-13 08:12:13

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna