Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

NASZA LOKALNA AUTORKA KSIĄŻEK - DOMINIKA SMOLEŃ

Strona główna » Aktualności » NASZA LOKALNA AUTORKA KSIĄŻEK - DOMINIKA SMOLEŃ

W tym tygodniu przedstawiamy Państwu naszą utalentowaną mieszkankę Huciska - pisarkę, autorkę kilku książek Panią Dominkę Smoleń. Oto kilka słów na temat twórczości:
Dominika Smoleń – urodzona w 1997 roku, od dziecka związana z gminą Włodowice, zamieszkała w Hucisku. Już w dzieciństwie odkryła pasję związaną ze słowem pisanym – najpierw pisząc wiersze, jak jej ciotka i prababcia, później krótkie opowiadania, a na końcu… powieści fabularne.
W 2015 roku zadebiutowała książką „Cena naszych pragnień” (Wydawnictwo Lucky), mając wtedy osiemnaście lat. Dominika zdradza jednak, że pierwszą książkę, którą w życiu  napisała, mając piętnaście lat. Od tego czasu dziewczyna wydała: w 2018 roku – „Bieg do gwiazd” (Wydawnictwo Szara Godzina), opowiadanie w antologii „Pod świątecznym niebem” (Wydawnictwo WasPos - dochód z antologii przeznaczony był na cele charytatywne). W 2019 roku – „Gaming house” (Wydawnictwo WasPos – dochód przeznaczony był na cele charytatywne), „Serce na sprzedaż” (Wydawnictwo Replika), opowiadanie w antologii „Deszczowe sny” (Wydawnictwo WasPos – dochód z antologii przeznaczony był na cele charytatywne). W 2020 roku – „Zacznę od nowa” (Wydawnictwo Replika), „Candy” (Wydawnictwo Dlaczemu), a w dalszym planie na ten rok do wydania szykuje się jeszcze kilka pozycji: opowiadanie w antologii „Kilka chwil miłości” (Wydawnictwo WasPos – dochód z antologii przeznaczony będzie na cele charytatywne), czy „Żar pocałunku” (Wydawnictwo WasPos). Obecnie Dominika czeka na umowę dotyczącą książki, którą niedawno napisała, a kolejna – także podchodząca pod literaturę kobiecą – jest już w trakcie pisania. Dominika zapowiada, że dalej ma sporo pomysłów na kolejne fabuły, więc będzie można o niej usłyszeć jeszcze nieraz. Wszystkie książki można kupić w Internecie lub w księgarniach stacjonarnych, a więcej aktualnych informacji o jej twórczości można znaleźć na Facebooku – wpisując: „Dominika Smoleń – strona autorska” lub na portalu Lubimyczytac.pl – wpisując jej imię i nazwisko.
W życiu codziennym Dominika Smoleń jest studentką  IV roku psychologii w Katowicach. Swój wolny czas spędza głównie na czytaniu książek i na pisaniu ich, ale stara się też oglądać seriale (głównie o tematyce medycznej), spędzać czas ze znajomymi, robić zdjęcia, czy bawić się ze swoimi zwierzętami. W dobie koronawirusa dziewczyna odkryła także, że gotowanie i pieczenie sprawia jej ogromną frajdę.

 

czytano: 709 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2020-09-15 12:50:48

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna