Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Program Czyste Powietrze

Strona główna » Aktualności » Program Czyste Powietrze

Gmina Włodowice wydaje zaświadczenia dla osób fizycznych, zamieszkałych na terenie gminy Włodowice w celu potwierdzenia przeciętnego miesięcznego dochodu na jednego członka gospodarstwa domowego osoby ubiegającej się  o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  lub z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w ramach  programu „Czyste Powietrze”.

W gminie Włodowice  obsługę wydawania zaświadczeń prowadzi Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

W celu uzyskania zaświadczenia należy złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego osoby fizycznej stanowiący załącznik do Rozporządzenia Ministra Klimatu z dnia 2 października 2020 r. (Dz.U. z 2020 r. poz. 1713). Wnioski należy składać wyłącznie na załączonym wzorze. Wzór wniosku jest dostępny na stronie www.wlodowice.pl; www.gopswlodowice.pl; oraz do pobrania w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, pokój nr 4.

Szczegółowych informacji udziela Pani Joanna Gubas, Inspektor do spraw świadczeń socjalnych, tel.34 3153049.

Regulacje dotyczące wydawania zaświadczenia, przewidują w szczególności, że:
Gospodarstwo domowe tworzą:
1. osoba fizyczna samotnie zamieszkująca i gospodarująca (gospodarstwo domowe jednoosobowe), albo
2. osoba fizyczna oraz osoby z nią spokrewnione lub niespokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie z nią zamieszkujące i gospodarujące (gospodarstwo domowe wieloosobowe).

Wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu ustalana jest na podstawie dochodów osiągniętych w:
1. przedostatnim roku kalendarzowym poprzedzającym rok, w którym złożono żądanie wydania zaświadczenia – w przypadku żądania złożonego w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 31 lipca danego roku;
2. ostatnim roku kalendarzowym poprzedzającym rok, w którym złożono żądanie wydania zaświadczenia – w przypadku żądania złożonego w okresie od dnia 1 sierpnia do dnia 31 grudnia danego roku.

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 510 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2020-12-10 14:15:49

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna