Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

WAŻNA INFORMACJA NA TEMAT SZCZEPIEŃ

Strona główna » Aktualności » WAŻNA INFORMACJA NA TEMAT SZCZEPIEŃ

Drodzy mieszkańcy Gminy Włodowice w trosce o nasze bezpieczeństwo i jak najszybszy powrót do normalności, oraz w związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 Gmina Włodowice wraz z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną przystąpiła do realizacji kampanii informacyjnej pt.: #SzczepimySię, której celem jest podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa na temat znaczenia szczepień w profilaktyce Covid-19.      
Informujemy, że na terenie naszej gminy szczepienia na Covid-19 wykonuje Poradnia POZ Włodowice „MEDYK” DANIEL, CIĘPKA SPÓŁKA JAWNA Włodowice ulica Krakowska 11. Pod numerem telefonu (34) 315 30 05  można zapisywać się na szczepienia. Ważną informacją jest fakt, że nie ma rejonizacji szczepień a to znaczy, że są one dostępne dla wszystkich naszych mieszkańców (bez względu na siedzibę lekarza rodzinnego).
Po zarejestrowaniu się w punkcie szczepień dostaniecie Państwo informację kiedy i gdzie trzeba się zgłosić na szczepienie.
Jak się zarejestrować? Można to zrobić na 3 sposoby:
-    poprzez telefon na całodobową, bezpłatną infolinię 989, gdzie po podaniu numeru PESEL oraz numeru telefonu komórkowego można będzie umówić się na szczepienie w dogodnym miejscu i terminie (rejestracji telefonicznej nie trzeba dokonywać samodzielnie, może to zrobić również osoba z rodziny),
-    poprzez kontakt bezpośrednio z wybranym punktem szczepień.: Mapa punktów szczepień - Szczepienie przeciwko COVID-19 - Portal Gov.pl (www.gov.pl)
-    poprzez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl, gdzie można wybrać jeden z pięciu proponowanych terminów w punkach szczepień znajdujących się w pobliżu lub w innym wybranym punkcie znajdującym się nawet w innym mieście (aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego).
 
W Urzędzie Gminy Włodowice nr tel. (34) 315 30 01 w godz.: 8:00 - 15:00 od poniedziałku do piątku  (środy 8:00 -13:00) udzielane będą informacje na temat transportu /przewiezienia do szczepienia osób senioralnych i niepełnosprawnych. (osoby zweryfikowane i zakwalifikowane do szczepienia posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, osoby mające trudność z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień)  
Aktualnie trwają szczepienia w tzw. grupie „zero”, czyli przeznaczone dla osób, które walczą na pierwszym froncie z COVID-19. Są to pracownicy:
•    szpitali węzłowych,
•    pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,
•    Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej,
•    aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki,
•    uczelni medycznych (w tym studenci kierunków medycznych).
Ważne! Do grupy „zero” zalicza się także:
•    personel niemedyczny pracujący w wymienionych podmiotach, czyli administracyjny i pomocniczy – bez względu na formę zatrudnienia (również wolontariusze i stażyści),
•    pracowników firm współpracujących z podmiotem medycznym, którzy stale przebywają w tym podmiocie,
•    rodziców wcześniaków.
Pierwszy etap szczepień
•    Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.
•    Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.
•    25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. W etapie pierwszym znajdują się również pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;
Kolejne etapy szczepień
Etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;
Etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.
Warto dodać, iż aby zarejestrować się na szczepienie nie jest wymagane żadne dodatkowe skierowanie od lekarza – gdy rozpocznie się etap, w którym będziemy mogli się zaszczepić, wszystkim osobom posiadającym numer PESEL (z grupy osób uprawnionych do szczepień w ramach danego etapu) wystawione zostaną automatyczne e-skierowania, ważne 60 dni. Indywidualne skierowania lekarze będą wystawiać jedynie tym osobom, które nie posiadają numeru PESEL lub nie mogły poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania.
    
Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.
Szczegółowe informacje na stronie:
•    gov.pl/szczepimysie

czytano: 733 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2021-01-15 14:54:21

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna