Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

VII Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym - Jura 2012

Strona główna » Aktualności » VII Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym - Jura 2012

W dniach od 9 do 12 maja br.  odbywają się VII Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ratownictwie Medycznym  - Jura 2012. Honorowy Patronat nad Mistrzostwami objął Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz. W organizację Mistrzostw zaangażowane są także władze  powiatu zawierciańskiego i lokalnych  gmin, w tym gminy Włodowice oraz uznane w kraju i na świecie autorytety naukowe w dziedzinie ratownictwa medycznego.
Głównym celem Mistrzostw jest podnoszenie umiejętności ratowników poprzez udział
w symulowanych zdarzeniach w trudnych warunkach.
Do udziału w Mistrzostwach  udział zgłosiło 19 drużyn z całej Polski.
Przez 4 dni ratownicy będą doskonalić swoje umiejętności biorąc udział w konkurencjach, jakie na terenie Jury przygotowali organizatorzy.
Karetki stacjonują w Ośrodku Wypoczynkowym „Orle Gniazdo” w Hucisku, natomiast konkurencje medyczne rozgrywają się w różnych miejscach na terenie gminy Włodowice oraz  Kroczyc, Ogrodzieńca i Zawiercia. Nad prawidłowym wykonaniem zadań czuwa grupa sędziów składająca się z wysokospecjalistycznej kadry medycznej.
W Mistrzostwach biorą także udział strażacy  jednostek  OSP  z Włodowic, Marciszowa, Kroczyc i Ogrodzieńca. Zadaniem, jakie przygotowała  jednostka OSP Włodowice dla drużyn ratowniczych na terenie naszej gminy  w dniu 10.05.br. było przygotowanie  linii gaśniczej dla strażaków ewakuujących ludzi z palącego się budynku mieszkalnego w Rynku. Strażacy naszej jednostki: Zdzisław Struzik, Michał Kurzak i Ireneusz Merta oceniają także prawidłowość wykonania zadań przez drużyny ratownicze i przyznają punkty do kwalifikacji ogólnej. Mistrzostwa zakończą się uroczystym przejazdem kolumny karetek z miejsca stacjonowania na stadion w Zawierciu.
 

czytano: 1877 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2012-05-10 10:19:45

Linki


Urząd Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: (34) 315-30-01, (34) 315-30-30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • szymon_renkiewicz_1174
  • klaudia_haladus_4876
  • karolina_zmuda_37209
  • agata_dziub_3446
  • adrian_giemza_32314
  • jakub_maslowski_1519
Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna