Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

WIZYTA W GMINIE NOWA RUDA I WSI WŁODOWICE

Strona główna » Aktualności » WIZYTA W GMINIE NOWA RUDA I WSI WŁODOWICE

13 maja 2022 r. Wójt Gminy Włodowice wraz z Panią Sekretarz, Panią Skarbnik, Radnymi i Sołtysami gościli z wizytą w Gminie Nowa Ruda i we wsi Włodowice położonej w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim.
Włodowice, to jedyna w Polsce wieś o tej samej nazwie co nasza.
Serdecznie przywitali nas: Pani Maria Wojcińska - Sekretarz, Pani Anna Zawiślak – Zastępca Wójta, Pani Urszula Brzóska – Skarbnik, Pan Leszek Oremus - Sołtys Włodowic, Pan Kamil Sawicki - Radny oraz OSP Włodowice.
Zwiedziliśmy tamtejsze sołectwo Włodowice, zabytkowy kościół pw. św. Piotra Kanizjusza na czele z ks. proboszczem Jarosławem Geniborem.
Wyjazd odbył się w ramach obchodów 800-lecia Włodowic. Z tego też powodu Wójt Gminy Adam Szmukier zwrócił się do władz Gminy Nowa Ruda i ks. proboszcza Włodowic z prośbą o wpis do księgi na pamiątkę tego wydarzenia.
To było bardzo miłe i wartościowe spotkanie. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie, życzliwość, wspaniałą gościnę i możliwość spędzenia niezapomnianych chwil w gronie tak zacnych osób.
Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy do nas.

 

czytano: 372 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2022-05-19 11:26:24

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna