Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Wspomnienia łączą pokolenia

Strona główna » Aktualności » Wspomnienia łączą pokolenia

Takie hasło przyświecało festynowi rodzinnemu zorganizowanemu na zakończenie obchodów jubileuszu Szkoły Podstawowej w Rudnikach. Jubileusze pozwalają odzyskać poczucie wspólnoty, wzbudzają emocje, zmieniają nas.                     
Miniony rok dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły był wyjątkowy. Towarzyszyły mu liczne imprezy i uroczystości  przygotowywane zgodnie z opracowanym harmonogramem obchodów. W ich przygotowanie nauczyciele i uczniowie włożyli serce i wiele sił. Popołudniowe spotkanie na zakończenie jubileuszu 60 lecia szkoły i 195 lecia oświaty na terenie Rudnik skłaniało do twórczej dyskusji, wspomnień , dostarczyło okazji do dobrej zabawy. Na uroczystość przybyli  goście w  osobach : Pan Wójt Gminy Adam Szmukier,  Sołtys Pan Józef Pleban, Radni , Rodzice i liczni  absolwenci szkoły.
Montaż słowno- muzyczny w wykonaniu uczniów klas IV-VI wprowadził zebranych we wspomnieniową atmosferę festynu. Uczniowie zaprosili zebranych do podróży w lata minione oraz przypomnieli wydarzenia minionego jubileuszowego roku. Następnie Dyrektor Szkoły w swoim wystąpieniu  nawiązał do historii Placówki oraz do jej dnia dzisiejszego. Powiedział: „Nasza szkoła w ciągu minionych 60 lat zmieniała się i stawała się i staje się na naszych oczach coraz piękniejsza, poprawiały się warunki pracy uczniów i nauczycieli. Szkoła rozwija się nadal dzięki tym wszystkim, którzy zapisani są w Jej historii.  Dziś do naszej Szkoły uczęszcza 92 uczniów, w tym 25 do oddziału zerowego, zatrudnionych jest 12 nauczycieli i 6 pracowników. 60 lat temu do szkoły chodziło   176 uczniów. Przez minione lata naszą szkołę ukończyło  1430 uczniów. Tak jak to ujęli uczniowie czas w szkole mierzy się kolejnymi latami szkolnymi zawsze tak samo, a jednocześnie inaczej  rozpoczyna się 1 września , a kończy
w czerwcu. Dopiero co rozpoczęty rok już kończymy. Wiele w nim przeżywaliśmy. Udało się mam się wiele osiągnąć. W tym roku szkoła zdobyła między innymi  tytuł Bezpiecznej Szkoły, uczniowie brali udział w licznych konkursach i zawodach szkolnych. Trzeba podkreślić ,że nasza szkoła zawsze była placówką prężnie działającą zarówno na niwie oświatowej, jak i w środowisku lokalnym. Większość wartościowych działań zadomowiła się na stałe w szkolnej tradycji. Dziękuję Panu Wójtowi , Radzie Rodziców , Radnym , Panu Sołtysowi  wszystkim życzliwym osobom, które zarówno  dobrym słowem jak i finansowo, czy rzeczowo wspierają naszą placówkę. Wszystkim Państwu życzę długich lat życia, częstego  odwiedzania  szkoły , powrotu do wspomnień i młodości”. Pan Wójt Gminy pogratulował Dyrektorowi, Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom osiągnięć i życzył dalszych sukcesów  i tak pięknego obchodzenia kolejnych jubileuszy.                    
W dniu  uroczystości pięknie prezentowali się uczniowie , nauczyciele, pracownicy szkoły w okolicznościowych koszulkach, które mogli sobie zakupić także pozostali uczestnicy festynu. Można było  oglądać prezentację multimedialną poświęconą historii szkoły, wystawę  prac absolwentów. Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji : występy uzdolnionych uczniów pt. „Mam talent”, pokaz tresury psów operacyjnych przeprowadzony przez funkcjonariuszy KPP w Zawierciu, występ zespołu „The-Cause”,  zabawy na dmuchanym zamku, kolorową gąsiennicę, skoki na trampolinie, paint bal, salon pięknych fryzur, jurajskie przysmaki, lody , napoje, popcorn.                                       
To spotkanie pokazało, że warto się spotykać, warto ze sobą rozmawiać, warto bawić się razem. Wspomnienia i pobyt w murach naszej Podstawówki połączyły  nas i na długo pozostaną w naszej pamięci.

czytano: 1880 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2012-06-19 08:51:32

Linki


Urząd Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: (34) 315-30-01, (34) 315-30-30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • AT_102019-14
  • AT_102019-13
  • AT_102019-12
  • AT_102019-11
  • AT_102019-10
  • AT_102019-1
Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna