Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Nabór wniosków na sterylizację/ kastrację kotów

Strona główna » Aktualności » Nabór wniosków na sterylizację/ kastrację kotów

Rozpoczynamy nabór wniosków na sterylizację/ kastrację kotów.

Wnioski (formularz do pobrania pod tekstem) przyjmowane będą w Referacie Gospodarki Gruntami Rolnictwa i Ochrony Środowiska pokój nr 28 II piętro telefon (34) 3153001 wew.108
Wnioski zostaną rozpatrzone w kolejności wpływu do Urzędu Gminy Włodowice.
Pod uwagę brana będzie data oraz godzina złożenia wniosku jak również miejsce zamieszkania właściciela.
Właściciele zakwalifikowanych kotów zostaną poinformowani telefonicznie i poproszeni o odbiór skierowania na zabieg.
Przed wykonaniem zabiegu, właściciel zwierzęcia zobowiązany jest do przedłożenia lekarzowi weterynarii książeczkę zdrowia zwierzęcia lub stosowne zaświadczenie, że zwierzę zostało poddane obowiązkowemu szczepieniu przeciwko wściekliźnie.
Mieszkańcom będzie przysługiwało dofinansowanie do zabiegu sterylizacji/ kastracji jednej/go kotki/ kota w danym roku kalendarzowym.
Pracownicy urzędu skontaktują się tylko z tymi osobami, których wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie.
Celem akcji jest:
Przeprowadzenie sterylizacji/kastracji kotów ma na celu stworzenie możliwości kontrolowanego i najbardziej etycznego wpływu na ich przyrost naturalny. Powyższe skutkować będzie zmniejszeniem liczby bądź likwidacją niekontrolowanych miotów.
Dodatkowe informacje:
Gmina dokonuje finansowania jedynie zabiegu sterylizacji lub kastracji kotów. Wszelkie inne zabiegi wykonywane na zwierzęciu przed jak i po zabiegu sterylizacji i kastracji dokonywane są na koszt właściciela zwierzęcia.

Lekarz weterynarii podejmuje decyzję o kwalifikowalności zwierzęcia do zabiegu sterylizacji lub kastracji. Jeżeli lekarz weterynarii uzna, że dane zwierzę nie może być poddane zabiegowi ze względu na wiek bądź z przyczyn medycznych, zwierzę to nie może zostać objęte akcją.

Wnioski przyjmowane będą do wyczerpania się środków określonych umową na zabiegi sterylizacji/ kastracji kotów z terenu gminy Włodowice.

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 308 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2022-08-05 13:21:31

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna