Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Uczciliśmy odzyskanie praw miejskich

Strona główna » Aktualności » Uczciliśmy odzyskanie praw miejskich

Wczoraj odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej we Włodowicach, podczas której jednogłośnie została przyjęta uchwała w sprawie ogłoszenia roku 2023 "Rokiem odzyskania przez Włodowice praw miejskich". Udział w uroczystości wzięli zaproszeni goście, mieszkańcy i uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej, była to dla nich doskonała lekcja lokalnego patriotyzmu.

Wyjątkowy charakter sesji nadała Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która na rozpoczęcie posiedzenia odegrała hymn państwowy, a w części artystycznej zaprezentowała krótki repertuar rozrywkowy.

Podczas sesji prelekcję na temat historii Włodowic i ich miejskości wygłosił Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Włodowice Jarosław Maciej Grabia, który jest potomkiem rodu Poleskich, ostatnich właścicieli Pałacu we Włodowicach.

Do zgromadzonych przemówił również Burmistrz Miasta i Gminy Włodowice, który przedstawił drogę jaką Włodowice odbyły, aby mogły odzyskać prawa miejskie, kierując słowa wdzięczności za wszelką pomoc w staraniach o te prawa.

Przed licznie zgromadzonymi zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej we Włodowicach, którzy słowem i śpiewem, opowiedzieli najważniejsze historyczne wydarzenia dotyczące naszego miasta, zaskakując wszystkich wysokim poziomem przedstawienia. W tym miejscu należą się ogromne podziękowania nauczycielom, którzy doskonale przygotowali młodzież szkolną.

 

Dziękujemy za przybycie Panu Wojewodzie Śląskiemu Jarosławowi Wieczorkowi oraz sekretarzowi Województwa Śląskiego Panu Dariuszowi Ptaś. Za swoją obecność dziękujemy również Jego Ekscelencji Ks. Biskupowi Andrzejowi Przybylskiemu. Dziękujemy Parlamentarzystom w szczególności Pani Poseł na Sejm RP Ewie Malik. Dziękujemy za słowa gratulacji Pani Europoseł Jadwidze Wiśniewskiej, przekazane przez asystenta Pana Marcina Wosia.

Słowa podziękowania za obecność kierujemy do Starosty Powiatu Zawierciańskiego Gabriela Dorsa oraz  członków zarządu powiatu, a także do Przewodniczącej Rady Powiatu Barbarze Laskowskiej oraz radnych.

Dziękujemy, że zaproszenie przyjęli sąsiednie gminy z powiatu zawierciańskiego i myszkowskiego.

W szczególności chcemy podziękować za przybycie przedstawicielom zaprzyjaźnionych Włodowic z Gminy Nowa Ruda, Panu Kamilowi Sawickiemu Radnemu Gminy Nowa Ruda oraz sołtysowi Leszkowi Oremusowi.

Na tak ważnej uroczystości nie mogło tez zabraknąć przedstawicieli służb mundurowych, stowarzyszeń, jednostek samorządowych, sołtysów, a przede wszystkim mieszkańców Miasta i Gminy Włodowice.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wspólne uczczenie tak ważnej dla nas chwili i mamy nadzieję, że to wydarzenie zapadnie w pamięć jako nowy początek dla rozwoju Miasta i Gminy Włodowice.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 1084 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2023-02-01 10:11:56

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna