Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Utrzymanie czystości i porządku w gminie

Strona główna » Aktualności » Utrzymanie czystości i porządku w gminie

 SZANOWNI,  DRODZY  PAŃSTWO !

    W dniu 1 stycznia 2012 r. weszła w życie znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminie, która zobowiązuje gminy zgodnie z art. 3 wyżej cytowanej ustawy do zapewnienia czystości i porządku na swoim terenie oraz stworzenia warunków niezbędnych do ich utrzymania.
Zaproponowana przez Rząd, uchwalona przez Parlament i podpisana przez Prezydenta RP ustawa burzy dotychczasowy porządek i wprowadza w życie całkowicie nowy system gospodarki odpadami. W oparciu o nowe przepisy nasze śmieci będzie odbierał przedsiębiorca, który wygra przetarg ogłoszony przez Urząd Gminy Włodowice. To na Urzędy Gmin spadnie obowiązek pobierania opłat za odpady komunalne.
Zebrane opłaty zgodnie z ustawą będą przeznaczone wyłącznie na pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem  systemu gospodarowania odpadami oraz wszystko to co jest związane z ich przetwarzaniem. Organy Gmin nie będą mogły zebranych od mieszkańców opłat przeznaczyć na inne potrzeby, takie jak: budowa dróg, chodników, czy placów zabaw.
Przedsięwzięcie to wymaga wdrożenia nowych rozwiązań oraz wiąże się z podjęciem szeregu uchwał przez Radę Gminy ale trudno je wcielić w życie bez udziału mieszkańców.
Przeprowadzona ankieta pozwoli by zdecydowana część mieszkańców gminy Włodowice mogła swobodnie się wypowiedzieć w kwestii sposobu naliczania opłat.
Zmieniona ustawa daje nam do wyboru kilka metod naliczania opłaty, min.:

- liczbę mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość
,
- ilość wody zużywanej przez daną nieruchomość,
- powierzchnię lokalu
mieszkalnego,
- jednolita stawka opłaty dla wszystkich gospodarstw.

Ważne! Dane wskazane przez Państwo w powyższej ankiecie będą przydatne do przygotowania przez Urząd Gminy Włodowice  przetargu na wywóz odpadów komunalnych, jak również ustalenie stawki opłaty śmieciowej.
Gorąco zachęcam mieszkańców Gminy Włodowice do wzięcia udziału w sondażu.
Wypełnioną anonimową ankietę uprzejmie proszę zwrócić do Urzędu Gminy Włodowice ul. Krakowska 26, II piętro, pokój nr 28 bądź pocztą lub e-mailem  na adres urzad@wlodowice.pl (formularz dostępny na stronie www.wlodowice.pl) w terminie do 15.10.2012 r.
Ponadto ankietę będzie można złożyć u sołtysów poszczególnych wsi.

Z  POWAŻNIEM
WÓJT GMINY
mgr Adam B. Szmukier

Włodowice, 03.10.2012r.

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 2372 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2012-10-05 09:39:32

Linki


Urząd Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: (34) 315-30-01, (34) 315-30-30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • AT_102019-14
  • AT_102019-13
  • AT_102019-12
  • AT_102019-11
  • AT_102019-10
  • AT_102019-1
Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna