Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

PALMY WIELKANOCNE

Strona główna » Aktualności » PALMY WIELKANOCNE

Niedziela palmowa  jest początkiem obchodów  związanych ze świętem Wielkiej Nocy. W całej Polsce święto to obchodzone jest tłumnie i uroczyście, a z palmami, którym przypisuje się dobroczynne właściwości, wiążą się rozliczne zwyczaje. Palma została wprowadzona do liturgii kościelnej w XI wieku na pamiątkę triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Tego dnia, wierni uczestniczą we mszy podczas, której ksiądz święci palmy - symbol zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy. W Wielką sobotę palmy są palone, a popiół z nich jest używany w następnym roku, kiedy w środę popielcową ksiądz znaczy wiernym głowy popiołem.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rzędkowic już po raz trzeci wykonały palmę wielkanocną. Z palmą przyszły też Panie z KGW Parkoszowice. Dzielnie spisali się  harcerze ze Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa i Skautów SKAUTING JURAJSKI, którzy również przygotowali palmę.
 

czytano: 3364 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2013-03-29 07:58:48

Linki


Urząd Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: (34) 315-30-01, (34) 315-30-30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna