Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Podsumowanie projektu

Strona główna » Aktualności » Podsumowanie projektu

W dniu 30 sierpnia br. 24 uczniów Gimnazjum we Włodowicach zakończyło projekt pt. "Zauroczeni teatrem - edukacja kulturalna gimnazjalisty", celem którego była popularyzacja życia kulturowego oraz bliższe poznanie tajemnic sztuki teatralnej.
Teatr Ateneum w Katowicach, Opera Śląska, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Gliwicki Teatr Muzyczny, Teatr Śląski i Teatr Groteska w Krakowie to miejsca, które odwiedzili gimnazjaliści z Włodowic biorący udział w projekcie. Oprócz sztuk teatralnych, które młodzież obejrzała, to wzięła również udział w wyjazdowych warsztatach teatralnych. Warsztaty odbyły się w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, w Teatrze Groteska w Krakowie oraz na zajęciach z języka polskiego, plastyki i informatyki w Gimnazjum we Włodowicach, a uczestnicy projektu poznali tajniki sztuki teatralnej i spróbowali swoich sił na scenie. "Celem projektu było kształcenie zdolności wyrażania pojęć, myśli, uczuć, faktów i opinii w mowie i piśmie czyli porozumiewanie się w języku ojczystym, kształcenie kompetencji osobowych, interpersonalnych i międzykulturowych jako kompetencji społecznych i obywatelskich oraz docenianie znaczenia twórczego wyrażania idei, doświadczeń i uczuć za pośrednictwem szeregu środków wyrazu, w tym muzyki, sztuk teatralnych, literatury i sztuk wizualnych". W ramach projektu powstały fotografie dokumentujące widowiska teatralne w postaci albumów fotograficznych. Podczas realizacji projektu teatralnego powstały prace, których wystawa podsumowała projekt. Uczestnicy projektu zilustrowali także obejrzane spektakle oraz dokonali opisu i oceny sztuk. Powstały również prezentacje multimedialne. Za co zostali nagrodzeni. Spośród 24 prac, dziewięć najlepszych uczestników otrzymało w nagrodę tablety po trzy: plastyczne, recenzjalne i prezentacje multimedialne. Pozostałych 16 uczestników otrzymało MP4, a wszyscy dyplomy i albumy ze zdjęciami uczestnicząc w tym projekcie. W miłej atmosferze miło go wspominając przy poczęstunku spotkali się wszyscy tj; uczniowie, nauczyciele, Wójt Gminy Włodowice Adam Szmukier oraz główny koordynator tego projektu Pani Teresa Popiel-Mucha i oczywiście pan fotograf. Szkolnym koordynatorem tego projektu był  Andrzej Jureczko dyrektor Gimnazjum im. Władysława Kowala we Włodowicach wraz z panią Katarzyna Sarnik nauczycielem języka polskiego i panią Elżbietą Zabochnicką-Jureczko nauczycielem biblioteki.
Projekt był realizowany z Działania 9.5 przez Gminę Włodowice i T&M Siloe Sp. z o.o. w Rudnikach i został współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Udział w teatralnym przedsięwzięciu był całkowicie bezpłatny. Projekt trwał od 1.03.2013r. do 31.08.2013r.
 

czytano: 3496 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2013-09-10 11:12:01

Linki


Urząd Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: (34) 315-30-01, (34) 315-30-30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna