Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

AKCJA - EDUKACJA

Strona główna » Aktualności » AKCJA - EDUKACJA

Dyrekcja Gimnazjum im. Władysława Kowala we Włodowicach informuje, iż merytorycznie otrzymała projekt UE na kwotę  315.000,-zł w okresie realizacji na 15 miesięcy od 1.01.2014r. do 31.03.2015r. z Poddziałania 9.1.2 wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji, tytuł projektu „Akacja edukacja”, który został złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa ŚLASKIEGO. Szczegółowy opis zadań to cykl warsztatów dla uczniów między innymi:
1. Warsztatów edukacyjnych to praca w grupach pięcioosobowych zarówno dla uczniów  zdolnych i wymagających pomocy z szczególnym uwzględnieniem przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i językowych prowadzonych przez nauczycieli gimnazjum.
2. Warsztatów wyjazdowo psychospołecznych to 6 dniowe wyjazdowe warsztaty z noclegiem i wyżywieniem na zasadzie nauki przez doświadczenie oraz radzenie sobie ze stresem i emocjami, motywacja do działania oraz  gospodarowanie czasem.
3. Warsztatów kompetencji społecznych poprzez poznanie metod i technik uczenia się, skutecznej komunikacji, pracy w zespole, asertywności, wiedzy o uzależnieniach i zagrożeniach współczesnego świata oraz prawach człowieka, zrównoważonym rozwoju i udzielanie wsparcia w sytuacjach trudnych.
4. Warsztatów przyrodniczo-naukowe to zdobywanie wiedzy na temat rozpoznawania i identyfikacji gatunków zwierząt i roślin, orientacji w terenie i posługiwanie się przyrządami ułatwiającymi obserwację przyrody.
5. Warsztatów przedsiębiorczości poprzez zapoznanie uczniów z zasadami prowadzenia działalności gospodarczej w formie gry biznesowej
6. Warsztatów ekspresji kulturalnej z wykorzystaniem ICT gdzie uczniowie poprzez wybór ekspresji na wybrane zajęcia fotograficzne, muzyczne, teatralne lub plastyczne  wyjeżdżają  do kina, teatru, muzeum, na koncert lub wystawę. Uczniom zapewnia się bilety wstępu, przejazd opiekę i wyżywienie.
Odbędą się również:
1. Wakacyjny kurs językowy „English is fun”, uczniowie będą szlifować naukę języka poprzez zabawy, gry oraz czytanie  i tłumaczenie utworów literackich.  Kurs będzie prowadzony przez doświadczonych anglistów stosujących nowoczesne metody nauczania.
2. Indywidualne konsultacje z trenerem (doradztwo pedagogiczno-psychologiczne) dla uczniów– pomoc w rozwiązywaniu osobistych problemów, budowanie poczucia własnej wartości.
3. Konsultacje z doradcą edukacyjno – zawodowym dla uczniów – wybór drogi kształcenia dla dalszego życia.
4. Warsztaty dla nauczycieli podnoszące umiejętności pedagogiczne i dydaktyczne poprzez budowanie skutecznych relacji nauczyciel – uczeń, nauczyciele poznają techniki efektywnego uczenia się i nauczania, metody i techniki pracy  z uczniem trudnym oraz zdolnym jak również twórczego wykorzystania nowoczesnych technologii oraz metod przetwarzania danych na zajęciach lekcyjnych nieinformatycznych.

czytano: 2005 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2013-09-30 08:18:14

Linki


Urząd Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: (34) 315-30-01, (34) 315-30-30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna