Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

MINI-PRZEWODNIK GASTRONOMICZNY

Strona główna » Aktualności » MINI-PRZEWODNIK GASTRONOMICZNY

Jednym z efektów projektu „Wspólne kolędowanie przy staropolskim stole” realizowanego przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Hucisku jest „Mini-przewodnik gastronomiczny po potrawach staropolskich”. Autorkami przewodnika są Elżbieta Gacek i Małgorzata Smoleń. Przy jego powstaniu pracowała grupa wolontariuszy z Koła Gospodyń Wiejskich  w Hucisku , którzy współpracowali  z nauczycielami  z  NSZZ „Solidarność” z Zawiercia i przy ich pomocy wyszukiwali literackie opisy staropolskich potraw. W sumie zgromadzono przeszło 50 fragmentów literackich, w których jest mowa o potrawach. Ostatecznie w przewodniku znalazło się 27 przepisów, w tym kreple, polewka piwna, pstrągi Sarmaty, rosół królewski, arkas, kompot pieczony, chłodziec litewski i inne.
Przewodnik „Po potrawach staropolskich”  został wydany w ramach  Programu "Działaj Lokalnie VIII" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
 

czytano: 1869 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2014-01-09 13:03:40

Linki


Urząd Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: (34) 315-30-01, (34) 315-30-30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna