Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Kurs stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym

Strona główna » Aktualności » Kurs stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym

W poniedziałek 24.03.2014. roku w odnowionej przy współudziale  LEADERA +  Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury we Włodowicach odbył się kurs  stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym. Uczestniczyło w nim kilkunastu rolników z  Włodowic i okolicznych gmin powiatu zawierciańskiego. Poszarzali i uaktualniali oni swoją wiedzę na temat środków ochrony roślin. Między innymi ich form, znaczenia,  zastosowania, metod stosowania, BHP, i pierwszej pomocy.  Bardzo ważnymi  zagadnieniami  poruszanymi w trakcie wykładów i w dyskusjach toczących się w przerwach zajęć była zdrowotność pszczół i innych owadów pożytecznych, współpraca pszczelarzy i rolników, a w szczególności właściwy przepływ informacji o gospodarce pasiecznej i zabiegach stosowania ŚOR.
W związku z dużym, i wciąż rosnącym zainteresowaniem wśród rolników i chęcią uzupełnieniania  wiedzy w zakresie zintegrowanej ochrony roślin i stosowania środków ochrony roślin  następny taki Kurs zostanie zorganizowany w Gminie Włodowice w maju.
Osoby chcące zaktualizować  swoje uprawnienia mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału  telefonicznie:  515 275 934, lub wysyłać swoje zgłoszenia na adres E-mailowy: g.dors@odr.net.pl.  

Grzegorz Dors

czytano: 1740 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2014-03-26 07:15:03

Linki


Urząd Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: (34) 315-30-01, (34) 315-30-30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna