Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

KOŁO MAŁYCH FORM TEATRALNYCH ze SP we Włodowicach

Strona główna » Aktualności » KOŁO MAŁYCH FORM TEATRALNYCH ze SP we Włodowicach

18. 06. 2014 r. KOŁO MAŁYCH FORM TEATRALNYCH prowadzone przez nauczycielkę Iwonę Szczygieł w SP we Włodowicach zostało oprócz wyróżnienia nagrodzone podczas XII Rejonowych Konfrontacji Amatorskich Teatrów ze szkół podstawowych i gimnazjów p.n. "Tajemnice Teatru" w Zawierciu !


Celem Rejonowych Konfrontacji Amatorskich Teatrów "Tajemnice Teatru" dla szkół podstawowych i gimnazjalnych jest popularyzacja kultury teatralnej wśród dzieci i młodzieży. Prezentacje zespołów odbyły się 18 czerwca 2014 roku  w sali widowiskowej MOK "Centrum".  Oceniane były przez Komisję Artystyczną, która w kryteriach oceny uwzględniła dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawców, poprawność i sprawność reżyserską, wiarygodność aktorstwa młodych wykonawców, poczucie humoru i bezpretensjonalność, kulturę słowa, ruch sceniczny, scenografię, kostium, opracowanie muzyczne oraz ogólny wyraz artystyczny. Dla zespołów, które szczególnie wyróżniły się na tle pozostałych prezentacji przygotowano nagrody.
    Młodzi wykonawcy zaprezentowali 11 inscenizacji teatralnych. Komisja zauważyła  w tym roku wyższy poziom w zakresie ruchu scenicznego i tańca. Na szczególną uwagę zasługiwał liczny udział młodzieży w występujących zespołach oraz duży nakład  pracy nauczycieli i instruktorów prowadzących owe zespoły. W konfrontacjach wzięły udział zespoły z Zawiercia i powiatu (Ogrodzieniec, Pilica, Kroczyce, Żarnowiec, Włodowice, Giebło).  Łącznie uczestniczyło w nich 180 osób.
    Komisja wyróżniła wszystkie występujące zespoły, a nagrodziła cztery. Miło nam podzielić się radością, że  KOŁO MAŁYCH FORM TEATRALNYCH ze SP we Włodowicach prowadzone przez p. Iwonę Szczygieł  znalazło się wśród nagrodzonych zespołów i zostało wyróżnione za ZAANGAŻOWANIE MŁODYCH WYKONAWCÓW W POKAZANIE PIĘKNA SZKOŁY w spektaklu „Jeden dzień z życia naszej szkoły”. Dla wszystkich członków zespołu (ANITA STYPA, ALEKSANDRA MIKODA, KINGA KORPYŚ, NATALIA KLOCEK, PATRYCJA SZYMUSIK, KINGA SMOLEŃ, SZYMON RENKIEWICZ, WIKTOR CESEK, MATEUSZ JANIKOWSKI, MICHAŁ OBAL ), którzy włożyli duży wkład pracy w tworzenie kreacji postaci oraz kreatywnie i z pasją pracowali nad przygotowaniem przedstawienia  - to zasłużona nagroda. Będą oni mogli samodzielnie wybrać  sobie książki w Księgarni Edukacyjnej, gdyż nagrodą jest bon do księgarni o łącznej wartości 300zł.
    Za organizację Konfrontacji odpowiedzialna była przedstawicielka pracowni teatralnej MOK „Centrum” Martyna Ptak. Wyróżnienia i nagrody wręczali :
Dyrektor MOKCentrum” Andrzej Danecki  oraz  członkowie jury:
Maria Kusina (długoletni instruktor teatralny), Bogumiła Murzyńska (aktorka Teatru Ślaskiego, pedagog w Studium Teatralnym w Katowicach), Józef Niedźwiecki (pedagog i teatrolog).

 

Zdjęcia znajdujące się poniżej wykonał: Paweł Machelski

czytano: 2021 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2014-06-27 09:29:43

Linki


Urząd Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: (34) 315-30-01, (34) 315-30-30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna