Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

UWAGA - NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ

Strona główna » Aktualności » UWAGA - NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ

W okresie jesienno-zimowym, przedświątecznym wzrasta aktywność oszustów, którzy podając się za pracownika socjalnego pomocy społecznej próbują „pomóc” osobom starszym w uzyskaniu zasiłku na zakup węgla, leków, a właściwie okraść
Oszuści podając się za pracownika socjalnego piszą ze starszą osobą wniosek o zapomogę do gminy, który nigdy nie dociera do adresata. Rozmawiają o problemach osoby starszej, samotnej, chorej, są zatroskane ich ciężką sytuacją, a wszystko po to by uśpić ich czujność i okraść z posiadanej gotówki, biżuterii czy innych wartościowych rzeczy.

Aby nie stać się ofiarą oszusta podającego się za pracownika pomocy społecznej – pamiętaj:

  • pracownik socjalny zawsze może okazać się aktualną legitymacją służbową ze zdjęciem,
  • bądź czujny, nie mów o przechowywanych pieniądzach, o swoich planach życiowych czy też o członkach swojej rodziny do obcych osób, które manipulują rozmową tak by uzyskać najwięcej informacji i wykorzystać starsze osoby.


Policja ostrzega również przed oszustami „na wnuczka”, „na policjanta”.

Apel nasz kierujemy do ludzi młodych, aby informowali swoich rodziców i dziadków, starszych samotnych sąsiadów o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. 
Należy porozmawiać ze swoją babcia lub starszą sąsiadką i ostrzec je przed oszustami.

czytano: 1774 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2014-12-10 10:28:49

Linki


Urząd Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: (34) 315-30-01, (34) 315-30-30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna