Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

SUKCES KOŁA MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

Strona główna » Aktualności » SUKCES KOŁA MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

    Miło nam podzielić się radosną informacją, że 15.06.2015 r. Koło Małych Form Teatralnych działające w naszej szkole, zostało kolejny raz nagrodzone podczas XIII REJONOWYCH KONFRONTACJI AMATORSKICH TEATRÓW DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW p.n.: „TAJEMNICE TEATRU” w Zawierciu.
Zostaliśmy szczególnie wyróżnieni jako jeden z trzech zespołów. W Konfrontacjach wzięło udział 10 amatorskich zespołów teatralnych ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu zawierciańskiego. Doceniono u dzieci wyrównany wysoki poziom gry aktorskiej, piękny język, intonację, dynamikę, swobodę ruchu scenicznego i bezpretensjonalność odgrywanych ról.
    Członkowie jury:
Maria Kusina (długoletni instruktor teatralny), Bogumiła Murzyńska (aktorka Teatru Ślaskiego ,  pedagog w Studium Teatralnym w Katowicach), Józef Niedźwiecki (pedagog i teatrolog), Martyna Ptak (opiekun pracowni teatralnej).

    Ogólnym celem Konfrontacji jest popularyzacja kultury teatralnej wśród dzieci i młodzieży. Organizatorom i nauczycielom prowadzącym zespoły teatralne zależy na :

  • ożywieniu pracy dydaktyczno – wychowawczej poprzez włączenie do nauczania i wychowania metod aktywizujących, wyzwalających emocje i wyobraźnię  
  • wprowadzeniu dziecka w magię sceny, w świat kreowanej rzeczywistości
  • ukazaniu różnorodności tajników żywego słowa – wyobraźni, dynamiki, intonacji, itd.

    Zaprezentowaliśmy przedstawienie pt. „Poczekalnia”, będące kabaretowym i socjoterapeutycznym podejściem do ludzkich osobowości, charakterów i postaw. Pokazaliśmy właściwie często obserwowaną  rzeczywistość, która dzięki naszej samoświadomości, refleksji i pracy nad sobą nie musi być wcale taka negatywna. Wspaniałym młodym artystom należy życzyć, aby potrafili  wybierać tylko pozytywne role życiowe.

Ośmioro uczniów – aktorów uczęszczających do kl. VIb bawiło się w teatr od 6 lat, a od 3 lat regularnie i entuzjastycznie uczestniczyło w zajęciach Koła Małych Form Teatralnych.   Są to :  
ANITA   STYPA,    ALEKSANDRA  MIKODA,    KINGA  KORPYŚ,    NATALIA  KLOCEK,  
 PATRYCJA  SZYMUSIK,   SZYMON  RENKIEWICZ,   MATEUSZ  JANIKOWSKI,   MICHAŁ  OBAL .
Należą się im wyrazy uznania za wierność pasji, wytrwałe dążenie do świetnego poziomu umiejętności, dostarczanie wzruszeń i radości widzom w różnym wieku, twórcze wypełnianie wolnego czasu, wspaniałe kreacje postaci w trzech przedstawieniach.....

W „Poczekalni” z powodzeniem wziął udział  również trzecioklasista  KAROL  SIKORSKI .
Stroje aktorów przygotowali  oni sami  i  ich  RODZICE.
Scenariusz,  scenografia  i  reżyseria  przedstawienia – opiekun Koła – IWONA SZCZYGIEŁ.

czytano: 2263 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2015-06-22 10:48:11

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna