Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Medialne Włodowice - nabór na warsztaty dziennikarskie

Strona główna » Aktualności » Medialne Włodowice - nabór na warsztaty dziennikarskie

Rusza nabór na warsztaty dziennikarskie

Chcesz mieć wpływ na lokalne media we Włodowicach? Wystarczy zgłosić się do projektu „Medialne Włodowice”! Pod koniec września rozpoczną się warsztaty dziennikarskie w trzech grupach wiekowych, a w każdej z nich uczestnicy zajęć będą mieli okazję stworzyć gazetkę poświęconą gminie. Zasada jest jedna: piszemy o dobrej stronie rzeczywistości.
Projekt „Medialne Włodowice” jest realizowany przez grupę nieformalną działającą przy Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego we Włodowicach. Jest to projekt dofinansowany ze środków programu „Działaj Lokalnie” finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. W powiecie zawierciańskim od 3 lat organizuje go Centrum Inicjatyw Lokalnych.

W ramach projektu „Medialne Włodowice” powstał blog mojewlodowice.blog.pl oraz profil na Facebooku. Jeszcze we wrześniu rozpoczną się warsztaty dziennikarskie, w których będą mogli wziąć udział mieszkańcy gminy w trzech grupach wiekowych: młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjaliści z gminy Włodowice i ponadgimnazjaliści zamieszkujący na jej terenie, a także osoby dorosłe. Podczas 3 edycji 1,5-godzinnych warsztatów dla każdej grupy wiekowej uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z teorią i praktyką podstawowych gatunków dziennikarskich (artykuł, wywiad, felieton, reportaż), a także przygotują pod okiem dziennikarza z wieloletnim doświadczeniem materiały do gazetki poświęconej gminie Włodowice.

Uczniowie w dwóch pierwszych grupach wiekowych mogą zgłaszać się za pośrednictwem swoich nauczycieli. Dorośli powinni wypełnić i odesłać formularz rekrutacyjny dostępny na stronie www.mojewlodowice.blog.pl

Partnerem projektu „Medialne Włodowice” jest Księgarnia Edukacyjna i Szkółka Językowa w Zawierciu.

 Zachęcamy do udziału w projekcie!

czytano: 2035 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2015-09-14 07:35:52

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna