Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Konkurs - ECO - LOKALNIE II

Strona główna » Aktualności » Konkurs - ECO - LOKALNIE II

W imieniu Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „ECO - LOKALNIE II", który jest skierowany do mieszkańców powiatów zawierciańskiego, myszkowskiego, częstochowskiego i będzińskiego, którym nie obce jest dobro środowiska naturalnego.

CELEM KONKURSU jest wyłonienie min. 15 lokalnych inicjatyw ekologicznych. Autorzy inicjatyw będą mogli otrzymać na ich realizację dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego Edukacja ekologiczna, Część 2) Wzmocnienie działań społeczności lokalnych na rzecz zrównoważonego rozwoju.

 

PROGRAM EDUKACJA EKOLOGICZNA ZMIERZA M.IN. DO: poprawy środowiska naturalnego poprzez zaangażowanie społeczności lokalnej w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, rozwiązywania lokalnych problemów związanych z ochroną środowiska, uruchomienia mechanizmów służących trwałej ochronie środowiska oraz usprawnienia zarządzania obywatelskimi działaniami proekologicznymi na poziomie lokalnym.

OBSZARY, NA KTÓRE MOŻNA UZYSKAĆ DOFINANSOWANIE TO NP.:

 - lokalny monitoring przyrodniczy,
 - zakładanie, odtwarzanie, pielęgnacja ostoi - zadrzewień i zakrzewień śródpolnych,
 - rozwój ogrodów/ parków miejskich o znaczeniu przyrodniczym,
 - usuwanie skutków mechanicznego zniszczenia i dewastacji siedlisk przyrodniczych,
 - renaturyzacja/ rekultywacja obszarów, w tym siedlisk przyrodniczych zdegradowanych i zniekształconych przez człowieka,
 - przeciwdziałanie zanikaniu owadów zapylających, itp.

DOFINANSOWANIE jednej inicjatywy nie może przekroczyć 18 tys. zł, a czas realizacji działań musi się mieścić w okresie 01.05.2016 - 31.12.2017r.

W KONKURSIE MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ osoby indywidualne, placówki oświatowe, rady sołeckie, rady osiedli, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe oraz małe organizacje formalne (np. fundacje, stowarzyszenia) z terenów powiatów zawierciańskiego, myszkowskiego, częstochowskiego oraz będzińskiego. Każdy autor może zgłosić do realizacji więcej niż jedną inicjatywę z zastrzeżeniem, iż każda będzie z innego obszaru lub więcej niż jedną inicjatywę z tego samego obszaru, ale odmienną pod względem rodzaju działań. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 20.11.2015 r.

Więcej informacji o konkursie, w tym warunki zgłoszenia oraz niezbędne dokumenty, dostępne są w materiałach dołączonych do niniejszej wiadomości oraz na stronie internetowej www.crl.org.pl. Szczegółowych informacji udzielają: Justyna Wesołowska i Sylwia Ziółkowska, tel. 534 269 175.

 

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 1719 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2015-11-12 14:17:10

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna