Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

DOŻYNKI

Strona główna » Aktualności » DOŻYNKI

28 sierpnia w Pilicy odbyły się Dożynki Powiatowe. Święto plonów zorganizowano łącząc wspólne siły biskupstwa sosnowieckiego, powiatu zawierciańskiego oraz miasta i gminy Pilica. Msza święta, korowód, starostowie i przepiękne dożynkowe wieńce, z których jeden wykonany został przez Panie z KGW w Górze Włodowskiej były wyjątkowe, ale najbardziej cieszy, że na scenie tej uroczystości, dostrzegając wzorową pracę w rolnictwie uhonorowano, nadaną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odznaką „Zasłużony dla rolnictwa” naszych mieszkańców- panią Elżbietę Opałka oraz panów Bronisława Koclęgę, Józefa Kucharczyka, Adama Łyszczarza i Sławomira Jędruszka. Serdeczne gratulacje i podziękowania za wzorową postawę.
Również, jak co roku, tradycyjnie, liczna i silna reprezentacja naszej gminy udała się na Dożynki Jasnogórskie. Uroczystości pod szczytem jasnogórskim odbywały się w samo południe w upalnej pogodzie. Nikt jednak  z uczestników tym się nie przejmował, koncentrując się wyłącznie na wspólnej modlitwie, dziękując za obfite tegoroczne plony. Dożynki Jasnogórskie to największa tego typu uroczystość w naszym kraju. Tradycyjnie uczestniczy w nich Prezydent RP, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, liczni parlamentarzyści i dostojnicy kościelni. W tym roku koncelebrze mszy świętej przewodniczył Arcybiskup Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński, Prymas Polski. Z gminy Włodowice do Częstochowy zawieziono, wywołując spore zainteresowanie, cztery dożynkowe wieńce. Wykonały je gospodynie skupione w KGW Włodowice, KGW Rzędkowice, KGW Parkoszowice oraz młodzież z naszego Skautingu Jurajskiego.

czytano: 1656 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2016-09-08 07:30:41

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna