Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Konkurs "Generator Innowacji. Sieci wsparcia" oraz "Seniorzy w akcji"

Strona główna » Aktualności » Konkurs "Generator Innowacji. Sieci wsparcia" oraz "Seniorzy w akcji"

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności ogłasza konkursy „Generator Innowacji. Sieci wsparcia” oraz „Seniorzy w akcji”.
Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” zaprasza organizacje pozarządowe oraz instytucje pomocy społecznej do aplikowania na dwa ogólnopolskie konkursy realizowane w formule inkubator i dotacje, do których prowadzi obecnie nabór. W konkursie „Generator Innowacji. Sieci Wsparcia” (www.sieciwsparcia.pl) szuka nowatorskich pomysłów dotyczących poprawy jakości życia zależnych osób starszych i ich rodzinnych opiekunów. Natomiast konkurs „Seniorzy w akcji” (www.seniorzywakcji.pl) skierowany jest do osób 60+, które w oparciu o swoje pasje, chcą aktywnie działać na rzecz swoich społeczności.
Konkurs „Generator Innowacji. Sieci wsparcia” - nabór pomysłów trwa do 14 marca 2017 roku. Konkurs jest realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” ze środków Unii Europejskiej w ramach PO WER, na który przewidziano 30 dotacji do 50 tys. zł. W jego ramach mają zostać wypracowane i przetestowane innowacyjne rozwiązania, które osobom starszym, wymagającym opieki, pozwolą żyć lepiej, a ich opiekunom rodzinnym dadzą wytchnienie w codziennych obowiązkach. Konkurs odpowiada na wyzwanie deinstytucjonalizacji opieki i rozwijania środowiskowych form wsparcia dla seniorów. Pomysły mogą dotyczyć: np. udogodnień w domu i codziennym życiu, dostępu do usług i informacji, przyjaznej przestrzeni publicznej, promocji zdrowego trybu życia, udziału w ofercie sportowej, kulturalnej i wolontariacie, wsparcia psychicznego i duchowego, tworzenia i wzmacniania relacji społecznych i towarzyskich, integracji służby zdrowia i opieki nad osobami starszymi, ułatwienia wykonywania pracy zawodowej opiekunom, zapewnienie opiekunom wytchnienia i wsparcia. Do udziału w konkursie zaproszeni są: projektanci, społecznicy, pracownicy pomocy społecznej, artyści, programiści, osoby w każdym wieku. Pomysły mogą zgłosić zarówno osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, instytucje samorządowe, firmy.
Konkurs „Seniorzy w akcji” - nabór pomysłów trwa do 20 marca 2017 roku. Skierowany jest do osób 60+ i do par międzypokoleniowych, które w oparciu o swoje pasje (przy wsparciu lokalnej instytucji/ organizacji) chcą działać na rzecz swojej społeczności. Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” stwarza przestrzeń do dopracowania i rozwijania pomysłów zgłoszonych na konkurs poprzez cykl warsztatów i wizyty studyjne. Ze środków konkursu będzie przyznanych ok. 35 dotacji do 12 000 zł na realizację przedsięwzięć, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, włączają osoby starsze w dialog i współpracę z samorządem lokalnym, promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób starszych. Formuła konkursu jest przyjazna szczególnie dla osób i organizacji, które nie mają dużego doświadczenia w opracowywaniu i realizacji projektów. Konkurs jest realizowany od 2008 roku ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Kontakt w sprawie konkursów do Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”:
„Generator Innowacji. Sieci Wsparcia” email: sieciwsparcia@e.org.pl, tel.: (22) 225 33 70. „Seniorzy w akcji” email: listy@seniorzywakcji.pl, tel.: (22) 396 55 16 lub 19.

czytano: 1356 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2017-02-27 10:55:30

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna