Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

ERASMUS +

Strona główna » Aktualności » ERASMUS +

W dniach od 8.03. do 17.03.br. odbył się wyjazd 25 osobowej grupy uczniów z Gimnazjum im. Władysława Kowala we Włodowicach i nauczyciela języka angielskiego Marii Kleszcz oraz Dyrektora szkoły Andrzeja Jureczko głównego koordynatora merytorycznego i finansowego do szkoły ssgn Nijmegen w Holandii w programie „Erasmus+”, w projekcie „Eurotopia”. Uczestnikami tego projektu byli również uczniowie i nauczyciele z dwóch szkół z Linares w Hiszpanii, z dwóch szkół z Budapesztu z Węgier, ze szkoły z Pskowa z Rosji, ze szkoły z Sarno z Włoch oraz ze szkoły z Ciechanowa z Polski. W sumie w całym projekcie uczestniczyło 175 uczniów i 15 nauczycieli. Tyle samo uczniów i nauczycieli uczestniczyło ze szkoły ssgn Nijmegen z Holandii. Razem 380 uczestników. Po ośmiu godzinach podróży autobusem i samolotem dotarliśmy na miejsce. W auli szkoły w Nijmegen po serdecznym powitaniu przez goszczące rodziny, nasi uczniowi udali się do domów swoich partnerów projektu. Opiekunami naszej grupy byli nauczyciele tej szkoły Kristen De Lorijn-Houtman nauczycielka muzyki i Arno Ebbers nauczyciel języka niemieckiego. Bardzo opiekuńczy i odpowiedzialni ludzie, świetnie zorganizowali 10-dniowy wyjazd. Każdy kolejny dzień w szkole rozpoczynał się od zajęć z nami jako opiekunami grupy. W ich trakcie uczniowie opisywali swoje wrażenia z pobytu w rodzinach swoich rówieśników. Później odbywały się zajęcia sztuki, języka holenderskiego, języka angielskiego, języka polskiego oraz zajęcia sportowe na sali sportowej tej szkoły. Uczniowie uczyli się języka praktycznego, malowali talerze, rozwiązywali quizy. Po zajęciach w szkole, które trwały od godz. 8.20 do godz. 15.15 holenderscy partnerzy organizowali czas naszym uczniom urządzając, np. wraz z rodzicami dinner party czyli wieczorny posiłek połączony z dyskoteką lub spotykając się w kręgielni, na pływalni czy na meczu ligowym piłki nożnej. Drugi tydzień pobytu rozpoczęły próby generalne do wielkiego międzynarodowego show w teatrze jakim była "Stagenight" – noc w teatrze. Wszyscy zaprezentowali krótkie programy artystyczne. Nasi uczniowie zatańczyli do rytmicznej hiszpańskiej muzyki. Było to dla nich niewątpliwie niezapomniane przeżycie biorąc pod uwagę fakt, że teatr był wypełniony po brzegi publicznością rodziców, dziadków i rodzeństwa uczniów ze szkoły ssgn Nijmegen.
Kolejną dużą atrakcją była całodniowa wycieczka do Amsterdamu. Zwiedzanie Amsterdamu i muzeum Rembrandta, było inspirujące i pełne niezapomnianych wrażeń. Kolejny dzień został zakończony dyskoteką dla wszystkich uczniów ze szkół uczestniczących w projekcie, tj. Hiszpanii, Węgier, Holandii, Polski oraz uczniów z Włoch i Rosji. Kolejne dni to ciekawe spotkanie w auli, w czasie, którego przedstawiciele każdego z krajów pokazali prezentacje dotyczące swoich państw bądź regionów, a także wycieczka po mieście czyli zwiedzanie najciekawszych miejsc w Nijmegen i tworzenie dokumentacji zdjęciowej w ramach tzw. " Nijmegen City Tour". Cały swój pobyt w Holandii młodzież opisała w raportach w trakcie ostatnich zajęć. Wyjazd bardzo udany, piękna słoneczna pogoda bez deszczu z temperaturą do +18 stopni Celsjusza. Wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do naszych domów. Dziękujemy za 10 dni w Nijmegen - Holandii. Tak opisywali na portalach społecznościowych nasi uczniowie z gimnazjum, ten 10 dniowy pobyt w programie Erasmus+.
W dniach od 26 marca do 4 kwietnia br. grupa 24 uczniów i 2 nauczycieli ze szkoły ssgn Nijmegen, w ramach projektu, będzie uczestniczyć w zajęciach w Gimnazjum im. Władysława Kowala we Włodowicach. Zaplanowaliśmy dla nich wycieczki do Krakowa, Częstochowy na zamki Jurajskie (Mirów, Bobolice, Ogrodzieniec) do muzeum w Oświęcimiu oraz ciekawe zajęcia w szkole. Ostatni wyjazd w tym programie Erasmus+, nastąpi w 7- dniowym wyjeździe z grupą ambasadorów i nauczycieli naszego gimnazjum od 27 maja do 3 czerwca 2017r. do Holandii zwiedzając Amsterdam, Hagę, Rotterdam i Nijmegen oraz Brukselę w Belgii i jego Parlament Europejski w celu podsumowania trzy letniego projektu Eurotopia.
Andrzej Jureczko - Dyrektor Gimnazjum im.Władysława Kowala we Włodowicach.

czytano: 1634 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2017-03-23 09:45:37

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna