Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

UPOWSZECHNIANIE I EFEKTY

Strona główna » Aktualności » UPOWSZECHNIANIE I EFEKTY

W dniach 28.05 – 03.06. 2017 odbył się ostatni zjazd nauczycieli i młodzieżowych ambasadorów w ramach programu Erasmus+ - projekt „Eurotopia”. Polska reprezentowana była tradycyjnie już przez dyrektora gimnazjum Andrzeja Jureczko oraz nauczyciela języka angielskiego Marię Kleszcz oraz dwóch uczniów pełniących funkcję młodzieżowych ambasadorów – Mateusza Sikorę i Szymona Renkiewicza. Tym razem gościła nas Holandia. Program zjazdu był niezwykle bogaty. Przylatując z lotniska w Warszawie wszyscy uczestnicy zjazdu spotkali się w Amsterdamie na ogromnym lotnisku Schiphol. Stamtąd wszyscy udaliśmy się do Nijmegen, a dokładnie do szkoły naszych holenderskich partnerów, gdzie czekało na nas powitalne przyjęcie przygotowane przez rodziców holenderskich młodzieżowych ambasadorów. Niezwykle miło było nam widzieć tak zaangażowanych w program rodziców.
Kolejne dwa dni upłynęły pod znakiem pracy – nasi młodzieżowi ambasadorowie intensywnie pracowali nad swoimi zadaniami, podczas gdy nauczyciele zajmowali się swoimi zadaniami. W przerwie zajęć odbyła się wycieczka do zabytkowego kościoła św. Stefana (Stevenskerk) w centrum Nijmegen. Przewodnicy bardzo ciekawie opowiadali o historii Kościoła, a ponadto można było obejrzeć panoramę miasta z zabytkowej wieży kościelnej.
Następny dzień był przeznaczony na wizytę w Brukseli. Naszym głównym celem była oczywiście wizyta w Parlamencie Europejskim. Było to dla wszystkich ważne doświadczenie aby znaleźć się w miejscu, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje dotyczące wszystkich obywateli Europy. Oprócz wysłuchania prelekcji na temat prac parlamentu, nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić Parlamentarium czyli muzeum Parlamentu Europejskiego, które imponuje iście kosmiczną technologią i jest skarbnicą wiedzy na temat wszystkich państw europejskich. Po wizycie w Parlamencie mieliśmy kilka godzin na posiłek i zwiedzenie centrum Brukseli. Pod wieczór udaliśmy się do Rotterdamu – największego europejskiego portu, który zwiedziliśmy następnego dnia. Podziwialiśmy ogrom portu i piękno tego nowoczesnego miasta z pokładu wycieczkowego statku, a trzeba przyznać, że pogoda nam dopisała. Następnym punktem programu była Haga i wizyta w Parlamencie Holenderskim. Haga okazała się niezwykle pięknym miastem z wieloma zabytkowymi budynkami, wśród których prym wiodą budynki Parlamentu. Nasz przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o historii Parlamentu i jego roli.
Ważnym punktem wizyty w Hadze było także odwiedzenie Biura Informacji Parlamentu Europejskiego, gdzie oprócz ciepłego przyjęcia, uczniowie otrzymali certyfikaty poświadczające ich udział w programie młodzieżowych ambasadorów Parlamentu Europejskiego.
Ostatni zjazd młodzieżowych ambasadorów został zakończony uroczystą kolacją.
Z pewnością było to niezapomniane przeżycie dla naszych uczniów, ponieważ oprócz tego, że musieli na co dzień posługiwać się językiem angielskim, to dodatkowo poznali miejsce, gdzie tworzone jest obowiązujące prawo i jakie warunki należy spełnić, aby kiedyś zająć miejsce w strukturach Parlamentu Europejskiego. Dla wszystkich młodzieżowych ambasadorów było to niezwykle inspirujące.

czytano: 1032 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2017-06-22 10:11:52

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna