Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjum im. Władysława Kowala we Włodowicach uczestniczyło w projekcie "Wszystkie Kolory Świata".

Strona główna » Aktualności » Gimnazjum im. Władysława Kowala we Włodowicach uczestniczyło w projekcie "Wszystkie Kolory Świata".

Od 1 grudnia 2011r. do 23 lutego br. Gimnazjum im. Władysława Kowala we Włodowicach uczestniczyło w projekcie "Wszystkie Kolory Świata" ze zbiórką funduszy na rzecz dzieci w Sierra Leone pod patronatem akcji UNICEF i znanej piosenkarki- Majki Jeżowskiej.Uczniowie szkoły wraz z rodzicami wykonali 35 laleczek reprezentujących różne rejony świata, dla których znaleziono 35 opiekunów i zebrano 350,00 zł na szczepionki dla dzieci z Sierra Leone w Afryce. Środki przelano na konto UNICEF-u. "Wszystkie kolory świata" to globalny projekt UNICEF, który od 2011 rok trwa w polskich szkołach. W ramach projektu uczniowie wraz z rodzicami z całej Polski własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Włączając się do akcji, pomagają ratować życie swoich rówieśników w Sierra Leone. Każdego roku ponad 1,5 mln dzieci umiera tam z powodu chorób, którym można zapobiec stosując szczepionki. Ponadto projekt ma na celu kształtowanie wśród uczniów postawy tolerancji oraz otwartości na inne kultury. Najładniejsze laleczki zostały również wyróżnione przez Jury szkoły,a najbardziej efektowna została wysłana do UNICEF-u.

Koordynatorem projektu była Pani mgr Agnieszka Gruk nauczyciel zajęć artystycznych i Dyrektor Gimnazjum mgr Andrzej Jureczko.

czytano: 1813 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2012-02-23 08:05:50

Linki


Urząd Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: (34) 315-30-01, (34) 315-30-30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • szymon_renkiewicz_1174
  • klaudia_haladus_4876
  • karolina_zmuda_37209
  • agata_dziub_3446
  • adrian_giemza_32314
  • jakub_maslowski_1519
Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna