Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Z nich możemy być dumni!

Strona główna » Aktualności » Z nich możemy być dumni!

Podsumowanie roku szkolnego 2016/2017: uczniowie, oprócz codziennej nauki, pod okiem nauczycieli przygotowywali się do udziału w konkursach wiedzy, plastycznych czy zawodach sportowych. Można powiedzieć, że bieżący rok szkolny obfitował w sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej we Włodowicach w różnych dziedzinach.
Niekwestionowany tytuł „matematyka szkoły” należy się uczniowi klasy VIa Adamowi Lenartowiczowi, który pod kierunkiem Pani Agnieszki Pichety przygotowywał się do Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego. Dzielnie pokonał trzy etapy konkursu i znalazł się w ścisłym gronie  laureatów. Sukces jest tym większy, że jest to jeden z ośmiu laureatów Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu i jedyny laureat powiatu zawierciańskiego.
    Od lat uczniowie Szkoły Podstawowej we Włodowicach tryumfują w konkursach recytatorskich. Nie inaczej było również i w tym roku. Julia Moryń (kl. IIa), Kinga Picheta (kl. IIa), Jagoda Biała (kl. IIb)  i Laura Torbus (kl. VIa)  reprezentowały naszą Gminę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Wrażliwość na słowa” w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu. Wszystkie dziewczynki zaprezentowały się bardzo ładnie. Drugoklasistka Jagoda Biała została laureatką i uczestniczyła w kolejnym szczeblu tegoż konkursu, którego organizatorem jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Jagoda, przygotowywana przez Panią Małgorzatę Karczmarczyk, ujęła konkursowe jury recytacją prozy Astrid Lindgren „Dzieci   z Bullerbyn” oraz wierszem Jana Brzechwy „Kłamczucha” i zajęła wysokie II miejsce.
Tytułem Małego Wielkiego Marzyciela została wyróżniona Olga Caban z kl. V za stworzenie jednego z najpiękniejszych listów do Świętego Mikołaja w ogólnopolskim konkursie plastycznym. Dzięki bogatej wyobraźni i sugestiom Pani Agnieszki Gruk Olga stała się posiadaczką wymarzonej nagrody, o której napisała w swym plastycznym liście.
Trzy wokalistki naszej szkoły, podopieczne Pani Agnieszki Gruk, uczestniczyły w XXIII Jurajskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Niegowie. W kategorii klas I-III Jagoda Biała (kl. IIb) zachwyciła Jana Pospieszalskiego swoim głosem i swobodą sceniczną. Z uwagi na zbyt ambitny repertuar dziewczynce przyznano jedynie wyróżnienie. W grupie uczniów klas IV-VI, wysokie II miejsce przypadło Julii Kurasińskiej (kl. IV), a wyróżnienie trafiło do Zuzanny Kucharczyk (kl. IV).
Jak co roku Pani Maria Waleczek mobilizowała uczniów do kolejnej XXVIII edycji ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Archimedes. Plus Lingua. Plus dla kl. III-V.
 Laureatami zostali:
 Nikola Kuśmierska kl.IV-laureat III stopnia-88pkt./100pkt.
 Eryk Barczyk kl.IIIa- laureat III stopnia-88pkt./100pkt.
 Patryk Gąsiorowski kl.IIIb- laureat III stopnia-88pkt./100pkt.
 Adam Sikora kl.IIIb- laureat III stopnia-88pkt./100pkt.
 Weronika Bembenek kl.IIIa-laureat IV stopnia-84pkt./100pkt.
 Nadia Łągiewka kl.IIIa- laureat IV stopnia-84pkt./100pkt.
 Natalia Krakowiak kl.IIIb- laureat IV stopnia-84pkt./100pkt.
 Nikola Nowak kl.IIIb- laureat IV stopnia-84pkt./100pkt.
 Paulina Kitlińska kl.IIIb-laureat V stopnia-80pkt./100pkt.
     Tradycją włodowickiej podstawówki, wynikającą z programu wychowawczego szkoły jest udział w Wojewódzkim Międzyszkolnym Turnieju pt. „ Zbiórka dla Burka”.   W XIII jego edycji uczennice naszej szkoły, Nadia Łągiewka i Natalia Krakowiak z kl. IIIb, zajęły III miejsce wśród 10 szkół z  województwa śląskiego. Trzecioklasistki musiały się wykazać dużą znajomością świata zwierząt i ich relacjami z człowiekiem. Przyswojeniu tematycznej wiedzy pomogły uczennicom Panie Aneta Maciążek, Beata Kosoń i Agnieszka Gruk, które koordynowały udział szkoły w turnieju na każdym szczeblu.
    W bieżącym roku szkolnym, tak jak i w latach ubiegłych, uczniowie mieli okazję wykazania się skomplikowaną wiedzą z zakresu przepisów przeciwpożarowych. W Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej II miejsce zajął Wiktor Cesek z klasy V. Jak opanować gąszcz przepisów i trudnych zagadnień podpowiadały Panie Elżbieta Baran i Agnieszka Picheta.
    Z roku na rok uczniowie osiągają coraz wyższe umiejętności w  bezpiecznym poruszaniu się w ruchu drogowym. Tegoroczna drużyna w składzie: Joanna Zatoń, Wiktoria Haładus, Mateusz Muchowicz, Maciej Zębalski zajęła I lokatę w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W okręgowym etapie turnieju załoga, poszerzona o Macieja Mygę, wywalczyła  II miejsce. Z uczniami pracowały Panie Elżbieta Baran i Agnieszka Picheta.
    Wydaje się, że uczniowie kochają sporty rowerowe. Wzorem lat ubiegłych liczna grupa, pod opieką rodziców oraz nauczycielek: Elżbiety Baran, Ewy Zębalskiej i Agnieszki Pichety, wybrała się jednośladami do Morska na XVI Gwieździsty Zlot Rowerowy. Uczniowie przywieźli cenne trofea: Puchar Marszałka Województwa Śląskiego dla Najlepszej Gminy w Punktacji Łącznej, Puchar Prezydenta Miasta Zawiercie dla Najlepszej Szkoły Podstawowej Klasy I-III, Puchar Prezydenta Miasta Zawiercie dla Najlepszej Szkoły Podstawowej Klasy IV-VI, Puchar Prezesa LGD „Perła  Jury” dla Najlepszej Szkoły w Punktacji Łącznej. Ponadto otrzymali dyplomy, medale i nagrody za wysokie wyniki w konkurencjach indywidualnych.
    Dzieci rozwijają swoje talenty i poszerzają zainteresowania w różnych formach pozaszkolnych i mało kto  wie, że pod auspicjami klubów sportowych czy  szkół artystycznych czy innych instytucji odnoszą liczne znaczące  sukcesy na wysokich szczeblach.
Sporym dorobkiem medalowym w kolarstwie w swojej kategorii wiekowej może pochwalić się Małgorzata Jęderko z klasy IIIb. Wiktoria Pałęga z klasy IIIa, zdobyła wiele medali w biegach. Wiktoria Kucharek z klasy IIIb wzięła udział w II Jurajskim Półmaratonie Zawierciańskim w kategorii Bieg dzieci!, który z powodzeniem ukończyła. Natomiast  Natalia Caban ( kl. V)  zajęła I miejsce w Rodzinnym Biegu Ulicznym w kategorii szkół podstawowych. Wysokimi osiągnięciami sportowymi może poszczycić się uczeń klasy IIa Łukasz Pluta, który pięciokrotnie zajmował pierwsze miejsce i raz drugie w zawodach JuJitsu oraz dwukrotnie trzecie miejsce w biegach z cyklu „Perły Małopolski,” organizowanych przez parki narodowe. Uczeń klasy IIa Marcel Jęderko  w minionym roku odnosił sukcesy sportowe w turniejach Judo/JuJitsu,  zajmując dwukrotnie I miejsce i trzykrotnie II. Filip Renkiewicz  z klasy IIa wywalczył  II miejsca w Mikołajkowym turnieju  charytatywnym  JuJitsu dzieci i młodzieży.                                                                                       
Czwartoklasista Wiktor Krawczyk zdobywał certyfikaty i uczestniczył w różnych zawodach TAEKWON-DO. Do jego znaczących osiągnięć należy zaliczyć: II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski, I i III miejsce w konkurencjach Pucharu Orientu. Mateusz Muchowicz (kl. VI)  zdobył IV miejsce  w Mistrzostwach Polski w JuJitsu. Jego klasowy kolega, Karol Gębka, trenujący od pięciu lat w klubie Warta Zawiercie, w bieżącym roku szkolnym zajął II miejsce w turnieju piłki nożnej. Kamil Myga (kl. VIa) uzyskał stopień młodszego ratownika Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Aleksandra Boniszewska i Joanna Zatoń, uczennice kl. VIb od kilku lat należą do Reprezentacyjnego Zespołu Pieśni i Tańca „Zawiercie” i pięknie prezentują się na festiwalach folklorystycznych. Barbara Broda (kl. V) pisze ciekawe  wiersze i , miejmy nadzieje, że ukażą się w zbiorowym tomiku poezji uczniów utalentowanych literacko. Osiągnięcia dzieci ii młodzieży  bardzo cieszą i promują naszą gminę.  Z pewnością nie znamy wszystkich pozaszkolnych osiągnięć naszych uczniów, którzy przez skromność po prostu ich nie ujawniają. Może artykuł stanie się inspiracją dla innych  do pochwalenia się swoim talentem i trofeami?

czytano: 1271 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2017-07-04 09:26:45

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna