Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

PAMIĘTAJ ABY ZŁOŻYĆ WNIOSEK O RODZINA 500

Strona główna » Aktualności » PAMIĘTAJ ABY ZŁOŻYĆ WNIOSEK O RODZINA 500

1 października w systemie świadczeń rodzinnych, obejmujących także świadczenie z Programu "Rodzina 500 plus", rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy. Oznacza to, że wszyscy, którzy chcą korzystać ze świadczeń - także ci, którzy otrzymywali je dotychczas, muszą złożyć wnioski. Będzie to można zrobić już od 1 sierpnia - zarówno osobiście w miejscu wyznaczonym przez urząd gminy, jak i elektronicznie, za pośrednictwem ministerialnego Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia, bankowości elektronicznej, PUE ZUS – Platformu Usług Elektronicznych ZUS oraz Profilu Zaufanego.
 
- Jeżeli złożymy wniosek w sierpniu, nie będziemy mieli przerwy w wypłacaniu świadczeń. Otrzymamy je w październiku. Oznacza to, że zostanie zachowana ciągłość wypłat świadczenia także od pierwszego miesiąca nowego okresu. - przypomniała minister Elżbieta Rafalska. 
 
Formularze wniosków są już dostępne na internetowej stronie MRPiPS pod tym adresem.
 
- Zachęcam rodziców, aby nie odkładali składania wniosków na ostatni dzień - przypominała minister Elżbieta Rafalska. - Dzięki temu unikną kolejek i szybciej otrzymają świadczenie. Gorąco polecam też korzystanie z możliwości składania wniosków za pośrednictwem internetu.
 
Główne zasady programu: 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko, wypłacane bez kryterium dochodowego, do ukończenia przez dziecko 18 roku życia - pozostają bez zmian.
 
- Do tej pory nigdzie nie występowały opóźnienia w wypłatach świadczeń. Jedyne opóźnienia dotyczyły koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Był to powód, by zadanie to z dniem 1 stycznia 2018 r. przekazać od marszałków do wojewodów. Wraz z zadaniem do wojewodów przejdą także pracownicy z urzędów marszałkowskich. - dodała minister Rafalska. 
 
Więcej o nowych zasadach składania wniosków czytaj tu.

czytano: 1015 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2017-07-26 12:34:44

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna