Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zawierciu informuje - dotyczy JPK_VAT

Strona główna » Aktualności » Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zawierciu informuje - dotyczy JPK_VAT

1)  Informacja dotycząca JPK_VAT

  • Podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, od 1 stycznia 2018 r. będą mieć obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT.
  • Swój rejestr sprzedaży i zakupów VAT będą przesyłać do resortu finansów jako Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT).

Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłają ją jako JPK_VAT. Duże przedsiębiorstwa wysyłają JPK_VAT od 1 lipca 2016 r., a małe i średnie od 1 stycznia 2017 r.
Krajowa Administracja Skarbowa chce polepszać sytuację przedsiębiorców i wzmacniać uczciwą konkurencję. Temu służy także rozszerzenie stosowania JPK na mikrofirmy. Pomoże im to w eliminowaniu nieuczciwych kontrahentów, porządkowaniu ewidencji i ograniczy liczbę kontroli ze strony służb skarbowych.

Testowa wysyłka JPK_VAT - KAS zachęca do testowego składania JPK_VAT już teraz.
Chcemy by mikroprzedsiębiorcy już teraz nauczyli się przesyłać plik JPK. Dzięki temu otrzymają szybszy zwrot podatku – zamiast 60 dni będzie to nawet 25 dni. Dotyczy to rozliczeń za październik, listopad i grudzień 2017 r. Dzięki temu przedsiębiorcy przygotują się wcześniej i sprawdzą, czy ich rozliczenie jest poprawne
Mikroprzedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc resortu finansów w wypełnianiu nowego obowiązku. Na nowej odsłonie strony www.jpk.mf.gov.pl, która znajduje się na Portalu
Podatkowym Ministerstwa Finansów, podatnicy znajdą m.in. bezpłatne i bezpieczne narzędzia do utworzenia i wysłania JPK_VAT, dowiedzą się – krok po kroku – jak przygotować, podpisać (w tym jak założyć bezpłatny profil zaufany eGo) i przesłać gotowe pliki do administracji skarbowej.

Czym jest JPK_VAT
JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, nawet jeśli podatnik rozlicza się kwartalnie.
JPK_VAT to nic innego, tylko dokładne dane, odzwierciedlające ewidencję zakupu i sprzedaży, którą do tej pory podatnicy mają prowadzić w formie papierowej bądź elektronicznej, aby złożyć prawidłową deklarację VAT. To przełożenie ewidencji na pewien schemat, który funkcjonuje wśród wszystkich podatników w jednolity sposób.
Więcej informacji można uzyskać na stronie www.jpk.mf.gov.pl  oraz pod numerami telefonów Krajowej Informacji Skarbowej 801 055 055, 22 330 03 30.

2) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zawierciu informuje, iż w dniu 20.10.2017r.  o godzinie 13.00 w siedzibie Cechu Rzemieślników oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Zawierciu ul. Piłsudskiego 24 pracownicy urzędu przeprowadzą szkolenie - spotkanie informacyjne dotyczące Jednolitych Plików Kontrolnych VAT dla przedsiębiorców.

3) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zawierciu informuje, iż w dniu 31.10.2017r. o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Skarbowego zostanie przeprowadzone spotkanie informacyjne  dotyczące rozszerzenia  obowiązku związanego z przesyłaniem Jednolitych Plików Kontrolnych VAT  dla profesjonalistów podatkowych i finansowych ( księgowych, doradców podatkowych, osób zatrudnionych w biurach rachunkowych, SKOK-ach i bankach spółdzielczych).

4) Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zawierciu informuje, iż w dniu 15.11.2017r. o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej   Urzędu Skarbowego w Zawierciu zostanie przeprowadzone spotkanie informacyjne  dotyczące  przesyłania Jednolitych Plików Kontrolnych VAT  dla przedsiębiorców.

5)  Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zawierciu zaprasza do korzystania z możliwości przesyłania  deklaracji podatkowych i ich korekt drogą elektroniczną poprzez www.portalpodatkowy.mf.gov.pl  Gwarantuje to: ograniczenie formalności do minimum, ograniczenie kosztów opłat pocztowych, oszczędność czasu.

6)  Naczelnik Urzędu Skarbowego w Zawierciu zaprasza Podatników do skorzystania z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR) PIT-37 i (PFR) PIT-38 za rok 2017, przygotowanej przez Ministerstwo Finansów, która udostępniona jest wyłącznie na stronie www.portalpodatkowy.mf.gov.pl

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 1311 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2017-10-12 13:01:59

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna