Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Festiwal Nauki.....

Strona główna » Aktualności » Festiwal Nauki.....

W dniu 27 stycznia br.po raz VI w Gimnazjum im. Władysława Kowala odbył się Festiwal Nauki w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Kapitał Ludzki – Narodowa Strategia Spójności, Uniwersytet Śląski w Katowicach pt:„Aktywny w szkole aktywny w życiu”.Koszt projektu w ciągu trzech lat od  wrzesień 2009r.do czerwca 2012r.to 500.000 zł na dodatkowe zajęcia dla uczniów z fizyki, matematyki i biologii- 3 osobowe grupy uczniów. Koła zainteresowań – matematyczne, naukowe, informatyczne, przedsiębiorczości – 5 osobowe grupy uczniów. Organizacja 7 – dniowego obozu naukowego i trzech 3 dniowych wycieczek dydaktycznych. Całodniowe zajęcia z wyżywieniem z psychologiem i doradcą zawodowym. Wyjazdy uczniów na warsztaty naukowe na Uniwersytet Śląski,zakup pomocy naukowych dla uczniów tj: tablica interaktywna, projektor, komputer, nowoczesne materiały i sprzęt edukacyjny.Bezpłatny udział nauczycieli w cyklu warsztatów dot.kształtowania kompetencji kluczowych, realizowany w systemie weekendowym, a tym samym wykorzystanie okazji do wykazania własnej aktywności w zakresie rozwoju zawodowego oraz prowadzenia w szkole licznych działań edukacyjnych dla uczniów, finansowanych ze środków projektu. Nawiązania stałej współpracy z Uniwersytetem Śląskim. Otrzymanie zakupionego ze środków projektu sprzętu służącego interaktywnemu prowadzeniu zajęć. Nawiązania współpracy ze szkołami w innych regionach Uzyskanie środków na wyposażenie w nowoczesne materiały edukacyjne.
Tematem przewodnim festiwalu było „Zanieczyszczenie środowiska”. Głównym prelegentem jako gość specjalny była przyszła doktorantka – nauczyciel akademicki Katedry i Zakładu Genetyki Medycznej w Sosnowcu Pani mgr Paulina Borkowska.Uczniowie naukowcy uczestniczący w projekcie zaprezentowali doświadczenia biologiczne i fizyczne na tropie witaminy C, niezwykłe zdolności czerwonej kapusty, wykrywanie tłuszczu w nasionach. Uczniowie informatycy przedstawili  prezentacje multimedialną na temat: „Żywność modyfikowana genetycznie i jej wpływ na środowisko”. Ciekawą informacje przedstawili uczniowie  przedsiębiorcy  i matematycy na temat ekologicznego ogrzewania pomieszczeń z puszek po piwie. Czyli jak zbudować i ile kosztuje słoneczny kolektor powietrzny. Foldery przygotowane przez uczniów oraz rozdanie sponsorowanych nagród zwycięzcom podczas quizów dla uczniów było miłym akcentem tego festiwalu.W festiwalu uczestniczyła cała społeczność gimnazjum i zaproszeni goście. Dla wszystkich uczestniczących w projekcie uczniów i nauczycieli oraz zaproszonych gości odbył się poczęstunek. W projekcie uczestniczy 32 uczniów, 6 nauczycieli i koordynator.

czytano: 1842 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2012-02-24 14:11:38

Linki


Urząd Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: (34) 315-30-01, (34) 315-30-30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • AT_102019-14
  • AT_102019-13
  • AT_102019-12
  • AT_102019-11
  • AT_102019-10
  • AT_102019-1
Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna