Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

XVI MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

Strona główna » Aktualności » XVI MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

14 grudnia 2017 r. odbył się XVI MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ organizowany przez Szkołę Podstawową we Włodowicach.
Tym razem tematem tego muzycznego spotkania dzieci i dorosłych były
Kolędy i pastorałki.
Festiwal miał miejsce w GOK we Włodowicach, gdzie jesteśmy życzliwie goszczeni i dzieci mają możliwość stanąć na prawdziwej scenie. Występujący soliści i chórki przygotowywani byli przez swoich opiekunów, wychowawców. Wszystkie dzieci śpiewały z dużym zaangażowaniem, a kilkoro z nich prezentowało bardzo dobry poziom muzyczny. Uczestnicy otrzymali równorzędne dyplomy i upominki, gdyż pragniemy zachęcać dzieci do radosnego obcowania z muzyką.
Publiczność wczuwała się w nastrój i charakter kolęd i pastorałek, śpiewała refreny wspólnie z chórkami, klaskała...Na początek i koniec spotkania wspólnie odśpiewane zostały dwie pastorałki, które zaangażowały wszystkich obecnych na Festiwalu: dzieci i dorosłych (w tym członków rodzin dzieci, którzy licznie przybyli na tę kulturalną imprezę). Intencją organizatorów było m.in. przyczynienie się do głębszego przeżywania okresu Adwentu oraz ukazanie wartości tradycji śpiewania kolęd i pastorałek w domach rodzinnych.
Zaproszeni goście z radością włączyli się do śpiewu i rytmicznego klaskania, a byli nimi:
wójt gminy Włodowice A.Szmukier, ks. M.Walczyk proboszcz kościoła we Włodowicach, przedstawicielki CUW J.Janoska i J.Pilis-Sokolińska, dyr. Przedszkola we Włodowicach J.Kurasińska, dyr. SP we Włodowicach L.Łakota, dyr. GOK A.Wieczorek.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, gościom, Paniom z GOK, nauczycielkom przygotowującym dzieci do występów i zapraszamy w następnym roku szkolnym :))
Festiwal przygotowały: p. Iwona Szczygieł i p. Małgorzata Karczmarczyk wraz z dyr. Lidią Łakotą, a koordynowała i prowadziła p. Iwona Szczygieł.

czytano: 994 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2017-12-19 07:57:48

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna