Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Wydarzenia Kulturalne w Gminnym Ośrodku Kultury i w Gminnej Bibliotece Publicznej we Włodowicach.

Strona główna » Aktualności » Wydarzenia Kulturalne w Gminnym Ośrodku Kultury i w Gminnej Bibliotece Publicznej we Włodowicach.

ZAPRASZAMY W STYCZNIU

12 styczeń godzina 17.00. Duraj Bard z Zawiercia. Wieczór autorski Zbigniewa Duraja. Spotkanie przy muzyce. Zapraszamy do wspólnej muzycznej przygody.

15 styczeń - godzina 16.00. Spotkanie dla wszystkich mieszkańców prowadzone przez Fundację Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego w Podlesicach. Temat spotkania: „Katastrofy ekologiczne w dziejach Ziemi kluczem do poznania przyszłości”. Huragany, cyklony , tornada i tsunami, wybuchy wulkanów i trzęsienia Ziemi. Jak powstają te niszczące otaczające nasz świat zjawiska? Czego uczy nas przeszłość  i czy jesteśmy w stanie im zapobiec w przyszłości?

26 styczeń - godzina 17.00. Kolejne spotkanie z cyklu: „Książkowo, lecz filmowo”. Tym razem ”IMIGRANCI”- wybuchowa mieszanka dramatu społeczno-politycznego, love story i brutalnego kina akcji. Idealnie trafiający w najbardziej aktualne i palące problemy współczesnej Europy w kontekście tysięcy imigrantów poszukujących na naszym kontynencie lepszego życia.

29 styczeń- godzina 16.00. Spotkanie dla wszystkich mieszkańców prowadzone przez Fundację Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego w Podlesicach. Temat spotkania: ”. Zasady i procedury prawne regulujące pozyskiwanie oraz międzynarodowy transfer okazów i prób geologicznych.” Gdzie i jak szukać minerałów  i skamieniałości? Czy za każdym razem podnosząc „coś” z ziemi, robimy to legalnie? Przedstawione zostaną ustawy, zasady i regulacje prawne obowiązujące w Polsce, które mogą/bądź nie muszą/ określają pozyskiwanie darów Ziemi.

Od 29 stycznia do 9 lutego zapraszamy dzieci do korzystania z oferty ferii zimowych, zajęcia będę prowadzone w GOK Włodowice.
Szczegółowy plan dostępny wkrótce. Zajęcia w godzinach 10.30- 13.00  

Wszystkie zajęcia i spotkania są bezpłatne smiley

czytano: 1005 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2017-12-19 08:48:26

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna