Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

SUKCES RECYTATORSKI W KATEGORII KLAS I - III

Strona główna » Aktualności » SUKCES RECYTATORSKI W KATEGORII KLAS I - III

W dniach 25 – 27 maja 2018r. uczeń klasy IIIa SP we Włodowicach  ŁUKASZ PLUTA uczestniczył w XXVIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM dla uczniów szkół podstawowych, odbywającym się w Starachowicach. Był to efekt nagrody, jaką otrzymał 17 maja b.r. jako laureat  XXX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego w Częstochowie.

    Nasz młody recytator odniósł w tym roku czwarty – po etapie gminnym, powiatowym i regionalnym – sukces :
zdobył w Ogólnopolskim Konkursie SREBRNY KLUCZ.  To duże osiągnięcie (pierwsze w naszej szkole i gminie!), radość i duma również dla Szkoły, Gminy i Regionu. Łukasza wspierali Rodzice i nauczycielka przygotowująca wychowanka do każdego etapu Konkursu – Iwona Szczygieł.

W  Protokole Rada Artystyczna Ogólnopolskiego Konkursu w składzie:  
Dorota Koman – Szmigiero (poetka, krytyk literacki - Warszawa),
Anna Iwasiuta – Dudek (aktorka),
Karolina Kominek (aktorka),
po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznała nagrody i stwierdziła m.in.:

„Jest dla nas ogromną radością móc spotkać się z tak wspaniałymi młodymi ludzmi, dla których piękno słowa nadal ma wielkie znaczenie, oraz fakt, że przez te słowa, tak często przecież już powtarzane, przekazujecie tyle piękna, prawdy i spraw dla Was istotnych. Przyjemnością jest współpraca z rzeszą mądrych pedagogów i rodziców, którzy dbają, aby ci młodzi mieli szansę na rozwój i poznanie oraz zrozumienie rzeczy ważnych i tak odmiennych niż ciągły pośpiech i sprawy błahe, których tak wiele nas otacza. Dzięki temu my również stajemy się bogatsi, a nasz świat piękniejszy. Uczulamy na świadomość wypowiedzi i panowanie nad warsztatem oraz piękne prowadzenie myśli.”

GRATULACJE !!!

czytano: 930 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2018-05-30 08:37:38

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna