Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Program Działaj Lokalnie po raz kolejny we Włodowicach

Strona główna » Aktualności » Program Działaj Lokalnie po raz kolejny we Włodowicach

Z radością informujemy, że Gmina Włodowice już po raz kolejny otrzymała dofinansowanie ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez zawierciańskie Centrum Inicjatyw Lokalnych.
W ramach otrzymanego grantu będą realizowane dwa projekty: „Od juniora do seniora” oraz „Koło dla wszystkich”.
„Od juniora do seniora” to projekt, któremu patronuje Gminny Ośrodek Kultury we Włodowicach. Celem przedsięwzięcia jest pobudzenie aktywności społecznej i więzi międzypokoleniowej poprzez uczestnictwo w warsztatach kulinarnych, ruchowych, karaoke czy komputerowych. Pomysł jest adresowany do wszystkich mieszkańców Gminy Włodowice, niezależnie od wieku.
„Koło dla wszystkich” to projekt pod sztandarem Gminnej Biblioteki Publicznej we Włodowicach, który będzie realizowany przez panie należące do Koła Gospodyń Wiejskich w Rudnikach. Pomysłodawczynie pragną umocnić więź międzysąsiedzką i międzypokoleniową poprzez organizację różnorodnych spotkań zależnych od wieku i zainteresowań odbiorców. Pierwsze warsztaty będą skierowane do dzieci, kolejne, o tematyce kulinarnej, do kobiet. Na przedostatnim spotkaniu degustacja swojskich tradycyjnych potraw będzie połączona z wykładem o ochronie środowiska. Na koniec roku zaplanowane jest zebranie osób starszych i schorowanych.
Uroczysta gala, na której podsumowano tegoroczną edycję konkursu i rozdano symboliczne czeki, odbyła się 12 lipca w zajeździe Karczma u Stacha. Wójt Gminy Włodowice Adam Szmukier odebrał podziękowanie od organizatorów za wsparcie w realizacji programu.
Bliższych informacji na temat realizowanych projektów należy szukać na stronach internetowych: https://www.bip.wlodowice.pl/  i https://cil.org.pl/.

 

czytano: 1319 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2018-07-31 09:19:00

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna