Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Europejski program pomocy żywnościowej-PEAD w 2012

Strona główna » Aktualności » Europejski program pomocy żywnościowej-PEAD w 2012

 

Gmina Włodowice jest partnerem Banku Żywności w Częstochowie i bierze udział w realizacji „Europejskiego programu pomocy żywnościowej -PEAD”.Uczestnikiem programu jest Ochotnicza Straż Pożarna Włodowice.Program PEAD w 2012 roku został podzielony na dwa etapy.Realizacja pierwszego etapu rozpocznie się w drugiej połowie kwietnia br.i będzie obejmowała dystrybucje trzech artykułów: mleka w kartonach, sera żółtego i sera topionego.Drugi etap będzie realizowany prawdopodobnie od sierpnia br. i będzie obejmował dystrybucję kolejnych 15 produktów: masło, mąka, makaron, ryż, kasza, płatki kukurydziane, konserwy warzywne, mięsne i rybne, dżem, olej, herbatniki.Miejsce wydawania żywności- jak dotychczas- Włodowice, Krakowska 28.O dokładnym terminie wydawania żywności poinformujemy w terminie późniejszym.Obowiązują kryteria zasad przekazywania żywności dla najuboższej ludności, które stanowi załącznik nr 1 do niniejszej informacji. Zasady te są bez zmian w stosunku do ubiegłego roku.Osoby zainteresowane odbiorem żywnoścw ramach Programu PEAD w 2012 r. proszone są o zgłaszanie się do Ośrodka Pomocy Społecznej, pok. nr 2, w celu weryfikacji od 10 kwietnia 2012 r.( wtorek)
Załącznik nr 1
1.Kryterium wyboru beneficjentów Programu
Kryterium dochodowe uprawniające do udzielenia pomocy:
a) rodzinie, w której dochód na osobę nie przekracza kwoty 526,50zł,
b)osobie samotnie gospodarującej, której dochód nie przekracza kwoty 715,50zł.
oraz należy wykazać jedną z poniższych sytuacji w rodzinie:
ubóstwo, sieroctwo, bezdomność, bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwałą lub ciężką chorobę, przemoc w rodzinie, potrzebę ochrony ofiar handlu ludźmi,potrzebę ochrony macierzyństwa lub wielodzietności,bezradność w sprawach opiekuńczo – wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych,brak umiejętności przystosowania do życia młodzieży opuszczającej całodobowe placówki opiekuńczo–wychowawcze,trudność w integracji cudzoziemców, którzy uzyskali w RP status uchodźcy lub ochronę uzupełniającą,trudność w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego,alkoholizm, narkomanię,zdarzenia losowe i sytuacje kryzysowe,klęski żywiołowe lub ekologiczne.
W szczególnie uzasadnionych sytuacjach może być udzielona pomoc osobie/ rodzinie, które przekraczają ustalone w zasadach kryteria.
2.Limit na osobę.
Limit pomocy żywnościowej (bez mleka) w ramach Programu to od 2,5 kg do 5 kg miesięcznie, rocznie nie mniej niż 30 kg, jednak nie więcej niż 60 kg.
3.Koszyk produktów.
Preferowana forma –  zróżnicowany pakiet produktów zależny od ilości i proporcji tych produktów w Programie na dany rok. Pomoc obejmuje produkty różnego rodzaju.
 

czytano: 2178 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2012-03-12 13:49:33

Linki


Urząd Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: (34) 315-30-01, (34) 315-30-30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • AT_102019-14
  • AT_102019-13
  • AT_102019-12
  • AT_102019-11
  • AT_102019-10
  • AT_102019-1
Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna