Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

KU NIEPODLEGŁEJ

Strona główna » Aktualności » KU NIEPODLEGŁEJ

5 października  z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz Europejskiego Tygodnia Sportu odbył się bieg przełajowy „ Ku Niepodległej” na terenie zalewu we Włodowicach. Organizatorami biegu były: Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego i Gimnazjum im. Władysława Kowala we Włodowicach. Koordynatorami biegu byli nauczyciele wychowania fizycznego pani Iwona Śrubarczyk oraz pan Tomasz Hadrych. Bieg rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie młodszej biegli uczniowie z klas V i VI szkoły podstawowej, natomiast w grupie starszej uczniowie z klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum. W biegu uczestniczyła cała społeczność uczniowska. W młodszej grupie dziewcząt zwyciężyła Julia Kurasińska, drugie miejsce zajęła Nikola Kuśmierska, a trzecia była Wiktoria Kania. Wśród chłopców najlepszy okazał się Artur Król, drugie miejsce zajął Przemysław Gajek, a na trzecim miejscu uplasował się Adam Sikora. W grupie starszej dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Zofia Janecka, druga na metę przybiegła Weronika Czarnynoga, natomiast trzecia była Olga Caban. Wśród chłopców ze starszej grupy bezkonkurencyjny okazał się Błażej Małek, drugie miejsce zajął Kacper Merta, a trzeci na metę zameldował się Adam Lenartowicz.  Gościem honorowym biegu był Wójt Gminy Włodowice pan Adam Szmukier, który biegł w grupie starszej. Wszyscy zwycięzcy biegu zostali nagrodzeni dyplomami wręczonymi przez dyrektorów szkół – panią Lidię Łakotę oraz panią  Małgorzatę Odyjas. Pozostali uczestnicy biegu otrzymali oceny celujące z wychowania fizycznego. Ponadto każdy uczeń, który aktywnie włączył się do akcji został nagrodzony oceną wzorową z zachowania.
Bieg miał na celu zarówno promowanie zdrowego stylu życia i rekreacji, jak również kształtowanie wartości patriotycznych.
Szczególne podziękowania należą się strażakom z OSP we Włodowicach, którzy zabezpieczali bieg od strony medycznej oraz dbali wraz z nauczycielami o bezpieczeństwo uczniów w czasie biegu.

Fot. U.G.Włodowice, SP Włodowice, Gimnazjum Włodowice

czytano: 1208 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2018-10-15 13:55:36

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna