Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

APEL KOMENDANTA GMINNEGO OSP DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW NASZEJ GMINY!

Strona główna » Aktualności » APEL KOMENDANTA GMINNEGO OSP DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW NASZEJ GMINY!

ZBLIŻAJĄCA SIĘ WIOSNA TO CZAS GDZIE Z NIEZROZUMIAŁYCH POWODÓW  WYPALA SIĘ UBIEGŁOROCZNE TRAWY NA POLACH I ŁĄKACH.  TEN DZIWNY ZWYCZAJ UTRWALIŁ SIĘ U NAS OD KILKUNASTU  LAT. DAWNIEJ  TAKIE PRAKTYKI  NIE BYŁY STOSOWANE. OD  ZAWSZE WIEDZIANO,  ŻE SZKODZI TO ZARÓWNO ŚRODOWISKU GLEB JAK RÓWNIEŻ ZATRUWA POWIETRZE, POWODUJE ZAGROŻENIA DLA DOMOSTW,  OBEJŚĆ  A TAKŻE POBLISKICH LASÓW. 
OBECNIE NIE ZWAŻAJĄC NA TE ZAGROŻENIA PSEUDOGOSPODARZE W RAMACH  WIOSENNYCH PORZĄDKÓW DOKONUJĄ ŚWIADOMYCH PODPALEŃ,  ABY W TEN SPOSÓB ROZPOCZYNAĆ GOSPODAROWANIE   PO ZIMOWEJ PRZERWIE.  TAKIE ZACHOWANIA SĄ SPRZECZNE Z KULTURĄ ROLNĄ JAK RÓWNIEŻ ZASADAMI SPOŁECZNEGO WSPÓŁŻYCIA, A TAKŻE PRZEPISAMI OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA. WYPALNIE TRAW  ZMUSZA DO NATYCHMIASTOWEGO REAGOWANIA JEDNOSTEK STRAŻACKICH , A TO GENERUJE NIEPOTRZEBNE KOSZTY. JEDEN  WYJAZD  NASZEJ JEDNOSTKI STRAŻACKIEJ TO KOSZT CO NAJMNIEJ  600 ZŁOTYCH. Z TEJ PRZYCZYNY  NASZE WSPÓLNE PIENIĄDZE, PRZEZ BEZMYŚLNOŚĆ  NIEKTÓRYCH OSÓB, UNOSZĄ SIĘ  Z DYMEM. ZDARZAŁY SIĘ RÓNIEŻ PRZYPADKI ZATRUĆ DYMEM, POPARZENIA OSÓB WYPALAJĄCYCH TRAWY ORAZ ZAJĘCIE SIĘ LASU. 
TYLKO W UBIEGŁYM ROKU STRAŻACY NASZEJ GMINY WYJEŻDŻALI DO POŻARÓW  AŻ 106 RAZY !!!
 ZWRACAM SIĘ Z APELEM O ZANIECHANIE  TYCH PRAKTYK,  POWSTRZYMA TO BIOLOGICZNĄ DEGRADACJĘ ŚRODOWISKA ORAZ ZAOSZCZĘDZI NASZE WSPÓLNE PIENIĄDZE. KAŻDY PRZYPADEK PODPALENIA SKRUPULATNIE BĘDZIE ZBADANY W CELU USTALENIA SPRAWCÓW, JAK RÓNIEŻ   WYCIĄGNIĘTE ZOSTANĄ PRAWEM PRZEWIDZIANE KONSEKWENCJE.


                                                                      ZE  STRAŻACKIM  POZDROWINIEM
                                                                KOMENDANT  GMINNY  OSP  WŁODOWICE
                                                                           /-/  ZDZISŁAW   STRUZIK

  WŁODOWICE,  MARZEC 2012

czytano: 1618 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2012-03-19 14:40:09

Linki


Urząd Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: (34) 315-30-01, (34) 315-30-30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • AT_102019-14
  • AT_102019-13
  • AT_102019-12
  • AT_102019-11
  • AT_102019-10
  • AT_102019-1
Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna