Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Projekt grantowy "Rozwój kompetencji cyfrowych w gminie Włodowice" Zakończony!

Strona główna » Aktualności » Projekt grantowy "Rozwój kompetencji cyfrowych w gminie Włodowice" Zakończony!

Realizowany przez Gminę Włodowice projekt grantowy „Rozwój kompetencji cyfrowych w Gminie Włodowice” dobiegł końca.
W okresie marzec – czerwiec 2019r. zorganizowano 24 spotkania szkoleniowe, które obejmowały 8 modułów w tematyce: "Działam w sieciach społecznościowych", "Moje finanse i transakcje w sieci", "Tworzę własną stronę internetową". Wszystkie moduły podzielone były na 3 zajęcia po 4 godziny, co w efekcie stanowi 96 godzin przeprowadzonych szkoleń. W każdym module brało udział 12 Mieszkańców Gminy, co w sumie stanowiło również 96 przeszkolonych osób.
Moduł „Działam w sieciach społecznościowych" przeznaczony był dla osób, które chcą poznać filozofię i sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności na rzecz swojej społeczności lokalnej lub prywatnie. Uczestnicy szkolenia nabyli umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie sieci społecznościach, w tym m.in nawiązywanie i kontynuowanie znajomości, kształtowanie wizerunku, wykorzystywanie i dzielenie się swą twórczością.
Moduł „Moje finanse i transakcje w sieci" przeznaczony był dla wszystkich, którzy chcieli nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu. Uczestnicy i Uczestniczki uczyli się jak wykorzystując sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż.
Moduł „Tworzę własną stronę internetową” z wykorzystaniem popularnych kreatorów przeznaczony był dla osób, które chciały mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub blogu. Uczestnicy i Uczestniczki nabywali podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć takie miejsce, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe).
Ponadto omawiano jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.
Udział w szkoleniu był bezpłatny. Szkolenia prowadził wykwalifikowany Instruktor. Uczestniczki i Uczestnicy zajęć otrzymali materiały szkoleniowe, w tym zestawy – notatnik, długopis, pendrive ze smyczą, kubek, torbę oraz pełny catering obejmujący ciepły posiłek, kawę, herbatę, wodę i słodycze.W ramach grantu zakupiono 12 kompletów nowoczesnych laptopów z dotykowym ekranem, które po zakończeniu zadania zostaną przekazane szkołom z terenu naszej Gminy. Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 53 tys. złotych.
Projekt grantowy „Rozwój kompetencji cyfrowych w Gminie Włodowice” realizowany w ramach projektu  „Obywatel.IT - program rozwoju kompetencji cyfrowych osób powyżej 25 roku życia zamieszkałych w województwie śląskim i opolskim”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa nr III: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych.

tekst:LŁ

foto:RJ

czytano: 647 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2019-09-06 10:58:50

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna