Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Wycieczka klas ósmych

Strona główna » Aktualności » Wycieczka klas ósmych

Dzisiaj odbyła się wycieczka klas ósmych Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego we Włodowicach z Filią w Zdowie oraz Szkoła Podstawowa w Rudnikach. Uczniowie wraz z opiekunami oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Włodowice zwiedzili Stadion Śląski w Chorzowie.

Wycieczka została ufundowana przez Burmistrza  Miasto i Gmina Włodowice  – Pana Adama Szmukiera, który kontynuując wieloletnią tradycję i w tym roku zasponsorował ten wyjazd ósmoklasistom Szkół Podstawowych z naszej Gminy, za dobre wyniki w nauce i wzorowe sprawowanie.

Dzięki uprzejmości Pana Piotra Żubera – przewodnika po Stadionie Śląskim uczniowie mogli zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne dla publiczności – były to m.in. :

- loża VIP,

- sala muzealna, w której zgromadzono trofea najwybitniejszych sportowców, osiągających zaszczytne miejsca w rywalizacji sportowej,                            - sala kinowa, w której obejrzeli filmiki, przedstawiające historię tego atrakcyjnego obiektu i osoby ją współtworzące,                                                           - szatnia dla kadry piłkarskiej czy profesjonalnie wyposażona ,,łazienka’’ dla sportowców.

Z ogromnym zainteresowaniem uczestnicy wojażu, podziwiali ,,Kocioł czarownic” z tarasu widokowego, który na wszystkich globtroterach zrobił duże wrażenie… - szczególnie ci z zacięciem sportowym cieszyli się, że będą mogli opowiadać następnym pokoleniom, iż byli  w tym niezwykłym miejscu dla polskiej piłki nożnej, lekkoatletyki i nie tylko… To przecież tu odbywały się i odbywają także fantastyczne koncerty i imprezy środowiskowe, na które niełatwo zdobyć bilety.
Od teraz, wykorzystując swoją wyobraźnię, będą mogli emocjonować się fantastycznymi wydarzeniami, dziejącymi się na tej arenie sportowej, nawet przed okienkiem telewizora czy monitorem komputera jednocześnie z ich realnymi uczestnikami. 
W drodze powrotnej uczniowie zjedli smaczny posiłek i w świetnych nastrojach wrócili do szkoły.  
D Z I Ę K U J E M Y !

czytano: 361 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2023-06-13 13:26:47

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna