Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

17 listopada - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Strona główna » Aktualności » 17 listopada - Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W  tym dniu, z inicjatywy Dyrekcji i nauczyciela matematyki Szkoły Podstawowej w Rudnikach Anety Szczygieł uczniowie klasy VII tej szkoły przybyli do naszego urzędu w celu przeprowadzenia akcji edukacyjnej propagującej zabawową formę uczenia się matematyki oraz zachęcającej do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w ramach XIII edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia – 17 listopada 2023r.

W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy uczniów przywitała Sekretarz Miasta i Gminy Małgorzata Konarska, która przedstawiła po krótce specyfikę pracy Urzędu Miasta i Gminy oraz na czym polega praca burmistrza i sekretarza. Okazało się, że matematyka, w tym tabliczka mnożenia jest potrzebna do pracy w urzędzie niemalże na każdym stanowisku. Uczniowie wraz z Sekretarzem Miasta i Gminy wykonali wspólnie test z tabliczki mnożenia, który zaliczyli celująco. Nasi sympatyczni goście udali się następnie do Sali sesyjnej Rady Miejskiej, gdzie Skarbnik Miasta i  Gminy Joanna Goj zapoznała naszą młodzież z zasadami gospodarki finansowej miasta i gminy. Główne Księgowe miejsko – gminnych jednostek organizacyjnych Marta Goc z Centrum Usług Wspólnych i Anna Franik z Zakładu Usług Komunalnych przedstawiły specyfikę pracy tych jednostek. Uczniowie zobaczyli jak wygląda praca w Referacie Finansowo – Księgowym w zakresie wymiaru podatków oraz w Centrum Usług Wspólnych. Młodzież  przeegzaminowała urzędników, wręczając im karteczki  z działaniami z zakresu tabliczki mnożenia. Sekretarz Małgorzata Konarska wręczyła uczniom drobne upominki oraz odczytała i przekazała zaświadczenie Burmistrza Miasta i Gminy potwierdzające udział Szkoły Podstawowej w Rudnikach w tej ciekawej akcji edukacyjnej. Dziękujemy za przemiłą wizytę w urzędzie i zapraszamy za rok. To było dla nas wszystkich bardzo pouczające wydarzenie.

czytano: 53 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2023-11-21 12:45:11

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna