Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

Zdobądź rekomendację CIL i wygraj stypendium na I rok studiów dziennych

Strona główna » Aktualności » Zdobądź rekomendację CIL i wygraj stypendium na I rok studiów dziennych

Centrum Inicjatyw Lokalnych, jako Organizacja Lokalna Programu Stypendia Pomostowe, pragnie zaprosić tegorocznych maturzystów zamieszkujących powiat zawierciański do uzyskania rekomendacji pozwalającej na udział w Programie. Jest to stypendium przyznawane na I rok studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych w polskich publicznych uczelniach akademickich. Program Stypendiów Pomostowych daje ludziom młodym możliwość kontynuowania edukacji na uczelniach wyższych i stanowi furtkę do rozbudowanego systemu stypendialnego na dalsze lata nauki.

Stypendium wynosi 5.000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł.

Program stypendialny adresowany jest do osób, które spełniają łącznie następujące kryteria:

 1.  są obywatelami polskimi lub posiadają Kartę Polaka,
 2. posiadają rekomendację Organizacji Lokalnej uczestniczącej w XV edycji Programu,
 3. mieszkają na terenach wiejskich lub miastach do 20 tys. mieszkańców potwierdzone zameldowaniem,
 4. pochodzą z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej,
 5. osiągnęły na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 90, według obliczenia algorytmem, który jest dodany jako załącznik do Regulaminu przyznawania i przekazywania stypendiów.

Szczegółowy Regulamin przyznawania i przekazywania stypendiów dla studentów w ramach XV edycji Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2016/2017 (Segment II) znajduje się na stronie:

http://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-i-staze-krajowe/stypendia-na-i-rok/regulaminy/

Więcej informacji o Programie znajduje się na stronie: http://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-i-staze-krajowe/stypendia-na-i-rok/

Aby uzyskać rekomendację Centrum Inicjatyw Lokalnych, jako Organizacji Lokalnej Programu, należy wypełnić aplikację rekomendację znajdującą się w załączniku i wysłać ją e-mailem na adres: cil@cil.org.pl lub złożyć osobiście w siedzibie CIL w Zawierciu, ul. Senatorska 14 do dnia 29.07.2016r. do godz. 15.00.

W przypadku większej ilości kandydatów spełniających wyżej wymienione kryteria, CIL jako Organizacja Lokalna Programu zastosuje dodatkowe kryteria oceny:

 1.  średnia ocen na świadectwie maturalnym: 4,75 – 6,00 (3 pkt.); 4,00 – 4,74 (2 pkt.); 0,00 – 3,99 (1 pkt.),
 2.  ocena motywacji na podstawie uzasadnienia udziału w programie stypendialnym (od 1 do 3 pkt.),

3.     udział w olimpiadach przedmiotowych na poziomie regionalnym: I miejsce (4 pkt.), II miejsce (3 pkt.), III miejsce (2 pkt.), udział w olimpiadzie (1 pkt.).

ZAŁĄCZNIKI

czytano: 1495 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2016-07-13 07:31:31

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

 • DJI_0504
 • DJI_0503
 • DJI_0502
 • DJI_0501
 • DJI_0500
 • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna