Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

XVII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

Strona główna » Aktualności » XVII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ

30 listopada 2018 r. odbył się XVII  MIĘDZYSZKOLNY  FESTIWAL  PIOSENKI DZIECIĘCEJ organizowany przez Szkołę Podstawową we Włodowicach. W tak szczególnym dla naszej ojczyzny roku tematem tego niezwykłego muzycznego spotkania dzieci i dorosłych mogły być tylko PIOSENKI DLA NIEPODLEGŁEJ.
Festiwal, jak co roku, miał miejsce w GOK we Włodowicach, gdzie jesteśmy zawsze życzliwie goszczeni, a dzieci – co ważne - mają możliwość stanąć na prawdziwej scenie. Soliści i chórki przygotowywani byli przez swoich wychowawców. Wszystkie dzieci śpiewały z dużym zaangażowaniem, prezentując w większości bardzo dobry poziom muzyczny. Temat spotkania mógł inspirować do ciekawych prezentacji. Członkowie chórków przebrani za żołnierzy, partyzantów, ułanów czy dziewczynki w ludowych strojach, dodatkowo ilustrujący ruchem treści piosenek sprawili, że oglądaliśmy muzyczne widowisko. Publiczność wsłuchiwała się w pieśni i piosenki, śpiewała refreny, klaskała... Utwory zostały podzielone tematycznie oraz ze względu na czas ich powstania. O ich historii i treści opowiadała Prowadząca. Usłyszeliśmy więc pieśni żołnierskie z I i II wojny światowej oraz piosenki z różnych lat czasu powojennego i współczesne. Wzruszały, przywoływały uśmiech pełen wspomnień i refleksji. Intencją organizatorów było stworzenie kolejnej okazji do radowania się, świętowania 100.Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz budzenie refleksji nad patriotyzmem – tym dziecięcym i naszym – dorosłych.
„Ucz się kochać kraj rodzinny
i to od najmłodszych lat.
Ważne, by szanować innych,
byś rozumiał lepiej świat.”
Wspólnie odśpiewaliśmy piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem” i „Moja Ojczyzna”, które zaangażowały wszystkich obecnych na Festiwalu: dzieci i dorosłych (w tym licznie przybyłych członków rodzin dzieci).  Zaproszeni goście z radością włączyli się do śpiewu i rytmicznego klaskania – dziękujemy serdecznie za przybycie i czynne uczestnictwo. Uczestnicy Festiwalu otrzymali równorzędne dyplomy i piękne okolicznościowe medale, o które zatroszczyła się p. dyr Lidia Łakota. Festiwal prowadziła i koordynowała p.Iwona Szczygieł, organizując go wraz z p. Małgorzatą Karczmarczyk.
Dziękujemy wszystkim dzieciom, gościom, Paniom pracującym w GOK, nauczycielkom i rodzicom przygotowującym dzieci do występów. Dzięki informacjom zwrotnym od osób obecnych na tej kulturalnej imprezie, uznajemy ją za prawdziwie udaną muzyczną lekcję patriotyzmu.
Zapraszamy w następnym roku szkolnym na kolejny Festiwal :))

 

SP Włodowice

czytano: 1177 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2018-12-17 10:40:00

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna