Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

DZIAŁAJ LOKALNIE

Strona główna » Aktualności » DZIAŁAJ LOKALNIE

Robisz coś dobrego, fajnego lub ciekawego w powiecie zawierciańskim? Teraz możesz starać się o dotację na sfinansowanie swojej inicjatywy. To naprawdę łatwe! Masz na to czas do 28 czerwca.
„Działaj Lokalnie” – to nazwa programu finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, którego realizację na terenie powiatu właśnie rozpoczęło zawierciańskie Centrum Inicjatyw Lokalnych we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. W ramach programu na wnioskodawców czeka 15,4 tys. złotych. Kwota zostanie podzielona między najciekawsze inicjatywy. Maksymalna kwota pojedynczego dofinansowania wynosi 6 tysięcy złotych. Z kwoty dotacji minimum 25% powinno być wkładem własnym, z czego 5% wkładem finansowym. Pozostała część to wkład usługowy, rzeczowy lub praca wolontariuszy.
Uwaga: o pieniądze mogą się ubiegać nie tylko organizacje społeczne posiadające osobowość prawną, ale także inicjatywy nieformalne – grupy koleżeńskie i środowiskowe, osoby prywatne itp. Najważniejszym warunkiem do spełnienia jest to, aby wnioskodawcy mieli siedzibę organizacji/grupy w powiecie zawierciańskim lub planowali działalność na terenie naszego powiatu. Ta niezwykła okazja stwarza szansę na rozwój swojej działalność oraz społeczności lokalnej wielu klubom, kołom i innym grupom nieformalnym.
W ramach programu przewidywane jest przyznanie dotacji na projekty, które: zakładają współdziałanie mieszkańców, dzięki któremu możliwe jest osiąganie celów o charakterze dobra wspólnego,wynikają z konkretnych potrzeb danej społeczności,mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji,przewidują takie działania, które będą kierowane do określonej grupy odbiorców, a jednocześnie będą służyć całej społeczności,będą realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji życia lokalnego, samorządów, przedsiębiorców i organizacji społecznych,
będą umiejętnie i w sposób przemyślany angażowały zasoby lokalne – naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe.
Program wspierają: „Kurier Zawierciański”, „Głos Regionu”, twojemiasto.info, Urzędy Gminy w Irządzach, Kroczycach, Włodowicach, Żarnowcu, Urzędy Miasta i Gminy w Łazach, Ogrodzieńcu i Szczekocinach oraz Urząd Miasta w Zawierciu.
Więcej informacji na stronie internetowej Ośrodka Działaj Lokalnie w Zawierciu – Centrum Inicjatyw Lokalnych: www.cil.org.pl

czytano: 1587 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2013-06-05 13:16:47

Linki


Urząd Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: (34) 315-30-01, (34) 315-30-30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna