Skróty klawiszowe:

rozmiar tekstu: A A A

"Jak przygoda to tylko w Warszawie"

Strona główna » Aktualności » "Jak przygoda to tylko w Warszawie"

Nasi mieszkańcy w czerwcu  wyjechali na dwudniową wycieczkę zorganizowaną przez Gminny Ośrodek Kultury do Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego. Po przekroczeniu progu muzeum, zaczęliśmy się poruszać w scenerii  z lat II wojny światowej. Chodziliśmy po granitowym bruku, wśród murów pokrytych dziurami po pociskach i emblematami Polski Walczącej. Wytyczona trasa wycieczki po muzeum przedstawiała wydarzenia w sposób chronologiczny i prowadziła przez poszczególne sale tematyczne. Od samego wejścia  słychać było dziecięce piosenki dotyczące tematyki powstańczej. Są one puszczane w „Sali Małego Powstańca”, gdzie w tle cały czas słyszymy utwory typu: „Warszawskie dzieci pójdziemy w bój”, co doskonale odtwarza sytuację życiową ówczesnych dzieci, skłania do refleksji nad ich ciężkim losem, może nawet wzruszyć. W centralnym punkcie tej sali stoi kopia sławnego pomnika Małego Powstańca, który w oryginale znajduje się przy murze Starego Miasta.Miejsce to powstało, aby oddać hołd ludziom walczącym i tym, którzy poświęcili swoje życie za ojczyznę. Byliśmy  na Powązkach, gdzie zobaczyliśmy groby bohaterów narodowych, sportowców  i wysłuchaliśmy ciekawych historii związanych z tym miejscem.
Zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz chwila zadumy i refleksji przy grobach Polaków poległych w walce o wolną Polskę to niezapomniana lekcja historii.Byliśmy na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy i Zamek Królewski, podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym.
Zwiedzaliśmy Łazienki, gdzie największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Zwiedzaliśmy  Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie!
Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy jeszcze wiele interesujących miejsc jak Świątynia Opatrzności Bożej, Wilanów, Pomnik Nieznanego Żołnierza, poznaliśmy wiele ciekawostek o naszej stolicy które w bardzo interesujący sposób przedstawił nam nasz przewodnik. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia, wysokiej temperatury oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.
tekst:A.W

foto:A.W

czytano: 893 razy

autor: wlodowice.pl

data dodania: 2019-07-03 09:34:42

Linki


Urząd Miasta i Gminy Włodowice
ul. Krakowska 26, 42-421 Włodowice

tel.: 34 315 30 01, 34 315 30 30
e-mail: urzad@wlodowice.pl

  • DJI_0504
  • DJI_0503
  • DJI_0502
  • DJI_0501
  • DJI_0500
  • DJI_0499
Miasto i Gmina Włodowice położona jest w zasięgu pasa Parku Jurajskiego "Orlich Gniazd". Jej największym bogactwem są walory krajobrazowe - tereny pełne "ostańców", skalistych wzgórz i wąwozów oraz zróżnicowana szata roślinna doskonale zaspokoi potrzeby turystów. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – m.in. istnieje możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wspinaczkowej oraz wędkarstwa.
Poleć stronę
Zapytanie
Facebook
Wersja mobilna